OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa

 1. Przeżywamy dziś Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej a na Mszach o godz. 11.00 i 12.30 uroczyste poświęcenie palm przed Kościołem i procesja wokół Kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 rozstrzygnięcie konkursu na największą, najładniejszą wykonaną własnoręcznie palmę.
 2. O godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
 3. Dziękujemy za ofiary składane w dniu dzisiejszym z racji drugiej niedzieli miesiąca. Raz jeszcze informujemy i przypominamy, iż w całości są one przeznaczone na organizację prymicji naszych Diakonów i parafialny festyn. Za okazaną hojność i zrozumienie serdecznie dziękujemy.
 4. Okazja do spowiedzi świętej dziś od godz. 17.00 do 18.00 oraz w środę od 30 do 18.00 oraz 18.30 do 19.00.
 5. W środę około południa odwiedzimy z posługą sakramentalną tych chorych których adresy zostaną nam zgłoszone do wtorku włącznie.
 6. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Liturgii Wielki Tydzień. Jego uwieńczeniem jest Święte Triduum Paschalne czyli Wielki Czwartek, Piątek i Sobota. Każdy z tych dni ma swoją głęboką wymowę i znaczenie a najpełniej możemy je odkryć przez udział w Liturgii Kościoła.
 7. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Wrocławskiej odprawiona zostanie Msza Krzyżma w czasie której poświęcone zostaną oleje używane przy udzielaniu Sakramentów oraz wszyscy Kapłani odnowią swoje przyrzeczenia składane w Dniu Święceń Kapłańskich. W tym dniu nie będzie w naszym Kościele Mszy Świętej rano. Natomiast uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona zostanie o godz. 18.00.
 8. W Wielki Piątek w żadnym Kościele nie sprawuje się Mszy Świętej, przez cały dzień odbywa się Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy a wiernych obowiązuje post ścisły. W naszym Kościele o godz. 9.00 odprawimy Jutrznię i po niej do godziny 18.00 będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. O godz. 18.00 zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej połączoną z Adoracją Krzyża. Po Liturgii Adoracja w Bożym Grobie do godz. 23.00.
 9. Wielka Sobota jest dniem oczekiwania i ciszy. Przez cały dzień trwa Adoracja w Bożym Grobie . W tym dniu o godz. 9.00 odprawimy Jutrznię a po niej rozpocznie się Adoracja która potrwa do godz. 21.30. O godz. 21.30 zapraszamy na Wigilię Paschalną z Procesją Rezurekcyjną. Rozpocznie się ona obrzędem poświęcenia ognia przed Kościołem. W tym dniu na liturgię przynosimy świece.
 10. W Wielka sobotę w Kościołach odbywa się święcenie pokarmów na Wielkanocny Stół. W naszym Kościele świecić owe pokarmy będziemy o godz. 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00 i 17.30.
 11. Przyszła niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 12. W poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według normalnego Niedzielnego porządku a ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na Seminarium Duchowne i Fakultet Teologiczny.
 13. Szczegółowy plan liturgii Wielkiego Tygodnia oraz dni świątecznych wywieszony jest na plakatach przy wejściu do Kościoła oraz zamieszczony na parafialnym facebooku i stronie internetowej.
 14. W tym tygodniu sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać do środy po wieczornych Mszach Świętych.
 15. Dziś przed Kościołem odbywa się kiermasz Wielkanocny organizowany przez Parafialną Świetlicę Środowiskową.
 16. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć prasę katolicką do lektury której serdecznie zachęcamy.