XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 .10.2020

  1. Przeżywamy dziś niedzielę misyjną, która to niedziela rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele. W sposób szczególny modlimy się dziś za misjonarzy i misjonarki jak również chcemy wesprzeć finansowo misje święte. Dlatego cała taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest jako pomoc materialna misjonarzom. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczki w świątyni, o zachowaniu dystansu i  dezynfekcji rąk. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie i bliźniego. Zgodnie z obowiązującymi od 17.10.2020 r. ograniczeniami dotyczącymi uczestnictwa we Mszy św. w obiektach kultu religijnego (1 osoba na 4 m2) – informujemy, że w naszej świątyni (powierzchnia kościoła wynosi ponad 600 m2), może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 150 osób, z zachowaniem odpowiedniej odległości między sobą.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu z racji Dnia Papieskiego jak również za ofiary jako wsparcie finansowe parafii. Niech dobry Bóg wam stokrotnie wynagrodzi.
  4. Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pismo św. a konkretnie Księga Machabejska mówi „Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych”. Tą piękną i szczególną modlitwą jest modlitwa wypominkowa w czasie której wypowiadamy imiona wszystkich naszych zmarłych z rodziny, przyjaciół i znajomych prosząc o łaskę zbawienia. Zachęcamy do pielęgnowania tej ważnej formy modlitwy. Na kościele rozłożone są kartki wypominkowe na których można wypisać imiona i nazwiska, podając ulice zamieszkania zamawiającego i wraz ofiarą w kopercie prosimy wrzucić do skrzynki wypominkowej.
  5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: Wtorek – św. Jana Kantego, prezb. Czwartek – św. Jana Pawła II, pap. Ten dzień to 42 r. inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka.
  6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.
  7. W minionym tygodniu po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odszedł: + Stanisław Woźniak. Pomódlmy się w jego intencji ….