Kolęda

Drodzy Parafianie!

Ostatnie miesiące uczą nas wielu nowych zachowań, poszukiwania rozwiązań dostosowanych do aktualnie panujących warunków i możliwości. Czas po Świętach Bożego Narodzenia to tradycyjny czas odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Odwiedzaliśmy Wasze domy z darem modlitwy, błogosławieństwa na nowy rok i stwarzaliśmy możliwość aby poprzez rozmowę poczuć się częścią naszej Parafii a niekiedy odnaleźć swoje miejsce w tej wspólnocie.

W tym roku nie jest możliwa taka forma odwiedzin duszpasterskich. Ale nie chcemy pozbawić Was poczucia jedności i łączności z Kościołem, dlatego w tym wyjątkowym czasie chcemy zaproponować Wam inną formę wspólnej modlitwy, błogosławieństwa i spotkania.

Od poniedziałku  – czwartego stycznia zapraszamy Was do Kościoła na Msze święte sprawowane w Waszej intencji. Podczas tych Mszy otoczymy modlitwą wszystkie rodziny zamieszkujące przy danej ulicy prosząc o Boże Błogosławieństwo na Nowy Rok.

Każdy z obecnych otrzyma też przygotowany specjalnie na tę okazję tzw. „pakiet kolędowy” czyli pojemnik z wodą święconą, formułę modlitwy błogosławieństwa mieszkania do odczytania przez głowę rodziny, życzenia i podziękowania od nas Księży i tradycyjne kolędowe obrazki.  Mamy świadomość, że nie zastąpi to czasu spędzonego w Waszych domach i w gronie Waszych rodzin ale może uda się, że stanie się to namiastką tego kolędowego spotkania. Dopełnieniem naszej modlitwy będzie wspólne kolędowanie a na zakończenie czas na osobiste rozmowy z nami na bieżące tematy z życia naszej wspólnoty.

Zatem serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wyjątkowej, nowej formy przeżycia kolędy w tym czasie. Plan naszych spotkań zamieszczony jest poniżej. W dni powszednie od poniedziałku do piątku zapraszamy Was na godz. 18.00 a w soboty na godzinę 16.00.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia.

Wasi Duszpasterze ks. Artur i ks. Grzegorz