OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 26.12.2021

1. Dzisiejsza niedziela Świętej Rodziny to drugi dzień Uroczystości Bożych Narodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostaną przekazane na wsparcie finansowe MWSD we Wrocławiu i PWT we Wrocławiu.

2. Trwamy w oktawie Bożego Narodzenia:

  1. Poniedziałek – to święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach dokonamy błogosławieństwa wina  z możliwością skosztowania wina jako miłości św. Jana. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną i wszystkich, którzy się zaangażowali w przygotowanie świątyni na Boże Narodzenie.
  2. Wtorek – św. Młodzianków, męczenników
  3. Piątek – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień roku kalendarzowego. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. wieczorną na której to Mszy przedstawione zostanie duszpasterskie sprawozdanie roczne przez Ks. Proboszcza parafii, a na zakończenie tej Mszy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za cały rok 2021 z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym 2022 r. Mamy za co dziękować Bogu, za co przepraszać i o co prosić. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na tą wyjątkową Eucharystię.
  4. W sobotę rozpoczyna się Nowy Rok 2022. W tym dniu przeżywamy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje każdego z nas uczestnictwo w Najświętszej Eucharystii. Jest to I sobota miesiąca stycznia, wyjątkowo nie odbędzie się zmiana tajemnic różańca świętego, a przełożymy ją za tydzień.

3. Przypominamy, że tegoroczna kolęda, a więc wizyta duszpasterska kapłana odbędzie się na indywidualne zaproszenia. Na kościele rozłożone są formularze zaproszenia, które należy wrzucić do skrzynki kolędowej. Można także się zapisać w zakrystii kościoła, a także na formularzu strony internetowej pod zakładką kolęda 2022. Plan kolędy podamy po Nowym Roku.

4. Pragniemy poinformować, że w tygodniu codziennie w naszym kościele trwa adoracja Najświętszego sakramentu. Zachęcamy aby w ciągu dnia nawiedzać kościół i uwielbiać Jezusa Chrystusa w Przenajświętszym Chlebie.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.