1. W imię Boże rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca rekolekcjonistę – Ks. dr Rafała Kowalskiego, rzecznika Ks. Abpa, wykładowcę na PWT we Wrocławiu, dyrektora Radia Rodzina i  Księgarni Archidiecezjalnej. Życzymy owocnego głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.

2. Plan rekolekcji: 

Msza św. sobotnia wieczorem i Msze św. niedzielne z kazaniem rekolekcjonisty. 

Poniedziałek: Msze św. o godz. 9.00; 16.30 Msza św. roratnia i o godz. 18.00. A także dodatkowa nauka o godz. 20.00 dla osób późno wracających z pracy.

Wtorek: 8.00 – 9.00 spowiedź. 9.00 – Msza św. i zakończenie rekolekcji; 16.30 – Msza św. roratnia 16.30 – 18.00 spowiedź i o 18.00 Msza św. i zakończenie rekolekcji.  Także w tym dniu nauka rekolekcyjna o godz. 20.00.

Skorzystajmy z tego wyjątkowego czasu rekolekcji świętych i spowiedzi adwentowej aby jak najlepiej się przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Ofiary na tace złożone w ostatnim dniu rekolekcji zostaną przeznaczone jako podziękowanie i wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.

3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja. Dziś pragniemy serdecznie podziękować tym którzy w szczególny sposób współpracowali z Mikołajem, a więc dziękujemy – Parafialnemu Zespołowi Caritas. W imieniu dzieci i osób, które doświadczyły radości obdarowania przez Św. Mikołaja składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4. Dziękujemy za dary składane w ramach parafialnej zbiórki żywności. Zebrane dary w najbliższych dniach zostaną rozdysponowane pomiędzy potrzebujących z naszej wspólnoty. 

5. Raz jeszcze prosimy o zgłaszanie w zakrystii  osób chorych, które przed Świętami chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. 

6. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. Wszelkie ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na zakup nowego systemu wyświetlania pieśni. Caritas parafialna rozprowadza świece wigilijne małe 7 zł, a duże 16 zł.

7. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie datki złożone z tej okazji. Zostaną one przeznaczone na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.

8. W najbliższą środę przypada 16 dzień miesiąca grudnia, jak co miesiąc tego dnia zapraszamy na wieczorną Eucharystię w int. naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Serdecznie zapraszamy.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela, Nowe Życie. 

10. W ostatnim czasie po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odszedł: + Włodzimierz Sawicki.Dodał: Marek Morys, 12 grudnia 2021Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.