1. Na dzisiejszą niedzielę do odczytania jest Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski.

2. Odpowiedzmy na ten apel, chciejmy podjąć modlitwę i post w intencji pokoju na Ukrainie i całej Europie. Na zakończenie Mszy odśpiewamy suplikację w tej intencji. Jak słyszeliśmy w odczytanym apelu, dziś i w środę popielcową przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć datek do puszki na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. 

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40 dniowy Okres Wielkiego Postu – czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Bardzo serdecznie zapraszamy w najbliższą środę na Msze św. o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00. Na każdej Eucharystii poświęcenie i posypanie głów popiołem. Popiół jest symbolem tego, że wszystko co materialne i doczesne przemija. W tym dniu wszystkich wiernych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast wiernych w wieku od 18 do 60 roku życia dodatkowo ograniczenie do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Przypominamy, że w całym okresie Wielkiego Postu nie można uczestniczyć w wszelkiego rodzaju zabawach. Okres Wielkiego Postu to najlepszy czas na szczególną pokutę, jałmużnę, modlitwę, postanowienia i wyrzeczenia.  Przy wyjściu z kościoła wystawione są skarbonki wielkopostne tzw Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy do tych praktyk religijnych, aby podjąć na nowo drogę nawrócenia.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży i dorosłych bezpośrednio po Mszy wieczornej o godz. 18.30 a następnie po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. 

5.  W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca marca – przed Mszy św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a po Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 20.00. Sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych, różaniec fatimski o 17.15, a po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy wieczornej w salce na plebanii.

7. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania.

8. Za tydzień w niedzielę, za zgodą Ks. Abpa przy wszystkich świątyniach we Wrocławiu wolontariusze będą kwestować w celu wsparcia wrocławskich hospicjów i sióstr zakonnych pracujących w Rwandzie.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli Czesław Handerek i Ryszard LubeckiDodał: Marek Morys, 26 lutego 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.