1. W minioną środę rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w czasie którego chcemy jak najpiękniej przygotować się do Uroczystości Wielkanocnych. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 i 18.30. Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.00 – w tym roku kazania pasyjne będą głosić alumni naszego seminarium duchownego. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 4 Niedzielę Wielkiego Postu a wygłosi znany nam kapłan Ks. Marcin Werczyński – już dziś prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

2. Dziś po Mszy wieczornej rozpoczyna się kurs przygotowujący młodzież naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Także dziś po wieczornej Mszy do salki parafialnej zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie śpiewów na Triduum Paschalne.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, którzy mają pragnienie wgłębiać się w tekst Pisma św. na Krąg Biblijny

4. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje konwój humanitarny do Ukrainy. Dlatego na prośbę Caritas organizujemy zbiórkę w naszej parafii rzeczy pilnie potrzebnych. Lista artykułów wypisana jest na ulotce, którą można pobrać ze stolika przy wyjściu kościoła. Ofiarowane dary można składać w ciągu tygodnia od 17-18 w salce pod zakrystią kościoła. Jeśli jakaś rodzina jest chętna przyjąć uchodźców do swojego domu to zapraszamy do zakrystii kościoła i osobiście przekażemy potrzebne informacje.

5. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozprowadza skarbonki wielkopostne tzw. „Jałmużna Wielkopostna” to ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej na wsparcie drugiej osoby. Zebrane w skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Caritas na zaspokojenie potrzeb seniorów. Kto chce: dzieci, młodzież czy osoby dorosłe, może zabrać ze sobą taką skarbonkę i przez okres Wielkiego Postu rezygnując z przyjemności odkładać do skarbonki pieniążki, a następnie przynieść tutaj do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jako dar miłosierdzia dla potrzebujących. Skarbonki są wystawione przy wyjściu z kościoła.

6. Dziś obchodzona jest w naszym mieście niedziela hospicyjna. Wolontariusze kwestują pod kościołem w celu wsparcia wrocławskich hospicjów.

7. Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy was drodzy parafianie o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka na ofiary wystawiona jest przy bocznym ołtarzu. Natomiast za tydzień, II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela i miesięcznik Nowe Życie. 

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszła + Urszula Ptasińska.Dodał: Marek Morys, 5 marca 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.