1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to niedziela powołaniowa, która rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Witamy w naszej parafii kleryka Przemysława i dziękujemy za świadectwo swojego powołania. O modlitwę prosimy za obecnego wśród nas alumna, ale także za pochodzącego z naszej parafii kleryka Wiktora, który jest obecnie na II roku formacji.

2. Tydzień temu odbyła się w naszej parafii I Komunia Święta i Rocznica I Komunii św. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w przygotowaniu tych uroczystości i przygotowaniu naszej świątyni poprzez porządki i dekoracje kwiatowe. Dzieciom życzymy, aby jak najczęściej przyjmowały Pana Jezusa w Komunii św., a rodziców tych dzieci prosimy za słowami Chrystusa: „nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie”.

3. W najbliższy wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy na krąg biblijny, natomiast w czwartek po Mszy ostatnie już podsumowujące spotkanie synodalne w salce parafialnej.

4. Już dziś informujemy i zapraszamy na odpust parafialny ku czci naszego patrona św. Andrzeja Boboli, który będzie miał miejsce 16 maja w poniedziałek za tydzień. Uroczysta Msza odpustowa o godz. 18.00.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Poniedziałek – św. Stanisława biskupa i męczennika – Głównego Patrona PolskiPiątek – 13 maja – rozpoczynamy pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku, które będzie miało miejsce po Mszy wieczornej. Z figurką Matki Bożej wyjdziemy na ulice naszego osiedla, taką samą trasą jak miała miejsce Droga Krzyżowa, modląc się na różańcu w intencji pokoju na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy.Sobota – św. Macieja Apostoła. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o nowym biskupie pomocniczym: Ks. Bpie Macieju Małydze.

6. W tym tygodniu jest kilka wolnych intencji, gdyby ktoś chciał zamówić Mszę św. to można podejść do zakrystii kościoła.

7. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Rozpoczęliśmy nową inwestycję – instalację paneli fotowoltaicznych w celu zmniejszenia kosztów utrzymania parafii. Za wszelkie ofiary złożone przy stoliku i przesłane na konto parafialne jesteśmy stokrotnie wdzięczni.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności: + Henryk Polak. Pogrzeb jutro o 10.40 na cm. Osobowickim.Dodał: Marek Morys, 7 maja 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.