1. Dobiega końca miesiąc maryjny i nabożeństwa majowe, od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W związku z tym że w naszym kościele odbywa się całodzienna adoracja to nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane o 17.45. Serdecznie zapraszamy.

2. We wtorek nasza szkoła podstawowa będzie obchodziła Dzień Patrona Szkoły – bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczysta Msza św. w tym dniu o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów szkoły w wraz z rodzicami, opiekunami na tą Eucharystię.

3. Przypominamy, że za dwa tygodnie będziemy przezywać Jubileusz parafii – 30 lat od powołania do istnienia. Uroczystej Mszy św. o godz. 14.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Maciej Małyga, a po Eucharystii będzie miał miejsce piknik parafialny z koncertem Ks. Jakuba Bartczaka, będą atrakcje dla dzieci a na zakończenie zapraszamy na grilla.

4. Powstała aplikacja internetowa naszej parafii, którą można bezpłatnie pobrać na smartfona. W aplikacji znajdziemy wszelkie potrzebne informacje z życia naszej parafii tj. dane kontaktowe, ogłoszenia, intencje mszalne. Zachęcamy do zainstalowania jej w naszych telefonach. Dziękujemy Ks. Bartoszowi za jej stworzenie.

5. W najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca czerwca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Piątek to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Sobota to I sobota miesiąca w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych o 17.15 różaniec fatimski a po Mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

Wtorek – Nawiedzenie NMP – święto

Środa – św. Justyna, m.

Piątek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy

7. W najbliższą sobotę będzie miało miejsce w naszym kościele wyjątkowe nabożeństwo, mianowicie Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo to będzie oparte na znaku wody symbolizujące Ducha Świętego, na Słowie Bożym i towarzyszącej muzyce. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 20.00. Bezpośrednio po czuwaniu będzie miała miejsce Msza św. w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego ciała. W miarę możliwości prosimy wspomóc dzieło upiększenia ołtarzy.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

11. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności: + Andrzej Mateński + Franciszka Drwięga.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.