1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy, od jutra rozpoczniemy okres zwykły w Kościele.

2. Za tydzień będziemy przeżywać jubileusz 30 – lecia naszej parafii i 25 – lecia wmurowania kamienia węgielnego naszego kościoła. Pragniemy uroczyście przeżyć ten dzień. Mszy św. o godz. 14.30 będzie przewodniczył nasz nowy biskup Maciej Małyga.

Do koncelebry zaprosiliśmy wszystkich kapłanów, którzy przez te 30 lat pracowali w naszej parafii.

Z okazji jubileuszu Ks. Abp Józef Kupny odznaczył medalem św. Jadwigi Pana Tadeusza Knichnickiego – naszego kościelnego i oddanego naszej parafii i Pana Mariana Maziarza – osobę także zasłużoną dla naszej parafii. Medal św. Jadwigi to najwyższe odznaczenie diecezjalne i przysługuje tylko osobom świeckim. Ks. bp Maciej Małyga w imieniu Ks. Abpa wręczy te medale na Mszy Jubileuszowej o godz. 14.30.

Po Mszy św. rozpocznie się piknik parafialny. Zapraszamy na kawę i ciasto,  wiele atrakcji dla dzieci tj. dmuchaniec, malowanie twarzy, piosenki, konkursy. Odbędzie się koncert znanego nam Ks. Jakuba Bartczaka, a na zakończenie zapraszamy na grila parafialnego.

Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie tej uroczystości, a także zwracamy się z prośbą o upieczenie ciasta na ten dzień. Słodkie pyszności można składać w salce parafialnej w dniu uroczystości w niedziele od godz. 9.00.

Serdecznie wszystkich zapraszamy, niech to będzie święto całej naszej parafii.

3. Cieszymy się nowym krzyżem misyjnym, który stoi przy naszym kościele. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wielu osobom, które zaangażowały się w powstanie tego krzyża. Dziękuję Panu Henrykowi Bożykowi, który wykonał ten krzyż. Dziękuję fundatorom, inicjatorom, pracującym fizycznie, pozwólcie że chociaż wymienia z imienia: Panom Tadeuszowi, Stanisławowi, Tadeuszowi, Władysławowi, Mieczysławowi, Bogdanowi, Antoniemu, Piotrowi, Bartłomiejowi i Sylwestrowi. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Krzyż ten będzie poświęcony w przyszłym tygodniu po Mszy jubileuszowej przez Ks. bpa.

4. Zachęcamy do zainstalowania aplikacji internetowej naszej parafii, wystarczy wpisać Parafia Kuźniki Wrocław.

5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła, natomiast w czwartek święto Jezusa Chrystusa najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć datek na kwiaty do czterech ołtarzy na Boże Ciało.

7. Za tydzień II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Za złożone ofiary chcemy opłacić przedostatnią ratę za panele fotowoltaiczne. W świetle powszechnej drożyny konieczne są takie inwestycje w celu zmniejszenia opłat za utrzymanie parafii. Bóg zapłać za zrozumienie.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: + Wiesław Mendryk + Mariusz Szczepański. Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.