1. Trwa czas wakacji i urlopów. Dzieciom, młodzieży, parafianom i wszystkim gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzymy dobrej pogody, pokoju serca, bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Zadbajmy, aby w tym wakacyjnym czasie nie było niedzieli bez Mszy świętej i dnia bez modlitwy.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek – św. Alfonsa Liguori, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek – św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera
  • Sobota – Przemienienie Pańskie

3. Tradycyjnie na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę przed wieczorną Eucharystią, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w czwartek przed Mszą świętą wieczorną. W piątek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Przypominamy o możliwości adorowania Pana Jezusa w naszym kościele w ciągu dnia.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc, w którym Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa oraz wyraz troski o trzeźwość narodu polskiego. 

5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia nawiedzając kościół parafialny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – tzw. Odpust Porcjunkuli, związany z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W sobotę w godzinach rannych odwiedziny chorych, o godz. 17:15 Różaniec Fatimski, a po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. 

8. W poniedziałek 8 sierpnia przypada w naszej parafii dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tej racji zapraszamy do całonocnej adoracji z 8 na 9 sierpnia (poniedziałek–wtorek). Rozpoczęcie adoracji po Mszy świętej wieczornej w poniedziałek, a zakończenie przed poranną Eucharystią we wtorek. 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.