1. Pojutrze we wtorek – 1 listopada obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, a więc święto Kościoła Niebiańskiego. Chcemy w tym jednym dniu oddać chwałę i cześć Wszystkim Świętym. Mszę św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu przypada 3. rocznica śmierci Ks. Prałata Bolesława Szczęcha – pierwszego Proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Msza św. w jego intencji we wtorek o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.

2. Natomiast w środę – 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Dzień szczególnej modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych, którzy przebywają w czyśćcu. Może nie zdajemy sobie z tego z sprawy, ale nasze modlitwy, odpusty, dar Komunii św. i dobre uczynki są zbawienne dla dusz cierpiących w czyśćcu. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Przypominamy że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za naszych bliskich zmarłych. Aby w tych dniach uzyskać odpust należy być po spowiedzi, przyjąć Komunię św., nawiedzić cmentarz modląc się za zmarłych modlitwą Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… oraz dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. My kapłani dołożymy starań, aby w tych dniach być szczególnie do waszej dyspozycji w konfesjonale.

4. Na kościele wyłożone są karty wypominkowe na których można wypisać imiona i nazwiska, podając ulice zamieszkania zamawiającego i wraz ofiarą w kopercie prosimy wrzucić do skrzynki wypominkowej. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się w naszej parafii od czwartku – 3 listopada, po każdej Mszy wieczornej, według następującego planu ulic rodzin które wypisały wypominki:

czwartek 03.11 – ul. Pyrzycka, Pucka, Woźnicza, Kołobrzeska, Świnoujska, Słupska, Darłowska ,

piątek 04.11 ul. Żernicka, Domasławska, Knignicka, Sukielicka, Jaksonowicka, Morska, Międzyzdrojska, Rewalska

sobota 05.11 ul. Koszalińska, Elbląska, Gołnowska, Wołyńska, Uznamska, Helska, Dziwnowska

W niedzielę w czasie adoracji na każdej Mszy św. będziemy się modlić za zmarłych z naszej parafii od  ostatniej uroczystości Wszystkich Świętych. Na kolejne dni wypominki podamy w niedzielę za tydzień, ale jeśli ktoś chce się dowiedzieć wcześniej to plan wypominek jest wywieszony w gablotach i na stronie parafii.

5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy I czwartek miesiąca listopada ze szczególną modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu na wieczorną Eucharystie zapraszamy całą Liturgiczna Służbę Ołtarza. W czasie tej Mszy odbędzie się promocja na wyższy stopień ministrancki. Piątek to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Natomiast sobota to I sobota miesiąca,  w godzinach rannych odwiedzimy naszych drogich chorych z Komunią św., zmiana tajemnic Żywego Różańca wyjątkowo o godz. 17.00, następnie 17.15 –  różaniec z racji I soboty miesiąca, natomiast po Mszy wieczornej nabożeństwo wypominkowe.

6. Komendant Policji Wrocław – Fabryczna, zwrócił się z prośbą aby uwrażliwić wszystkich parafian na złodziei, którzy są obecni na cmentarzach, aby nie pozostawiać cennych rzeczy i dokumentów na ławkach przy grobie i szczególnie uważać na kieszonkowców.

8.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu, w piątek wspominamy św. Karola Boromeusza.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka : Gość Niedzielny  i Nowe Życie.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

11. W minionym tygodniu po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odeszła: + Halina Baczewska.Dodał: Marek Morys, 29 października 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.