1. W imię Boże rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca rekolekcjonistę – Ks. dr hab. Rafała Kowalskiego – prorektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Życzymy owocnego głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.

2. Plan rekolekcji: 

Msze św. niedzielne z kazaniem rekolekcjonisty. 

Poniedziałek: Msze św. o godz. 9.00; 16.30 Msza św. roratnia i o godz. 18.00. 

Wtorek: 8.00 – 9.00 spowiedź. 9.00 – Msza św. i zakończenie rekolekcji; 16.30 – Msza św. roratnia 16.30 – 18.00 spowiedź i o 18.00 Msza św. i zakończenie rekolekcji.  

Skorzystajmy z tego wyjątkowego czasu rekolekcji świętych i spowiedzi adwentowej aby jak najlepiej się przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Ofiary na tace złożone w ostatnim dniu rekolekcji zostaną przeznaczone jako podziękowanie i wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.

3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja. Pragnę podziękować tym którzy w szczególny sposób współpracowali z Mikołajem: Pani Elżbiecie i Pani Monice. W imieniu dzieci i osób, które doświadczyły radości obdarowania przez Św. Mikołaja składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4. Dziękujemy za dary składane w ramach parafialnej zbiórki żywności. Zebrane produkty w najbliższych dniach zostaną rozdysponowane pomiędzy potrzebujących z naszej wspólnoty. 

5. Raz jeszcze prosimy o zgłaszanie w zakrystii  osób chorych, które przed Świętami chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. 

6. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. Wszelkie ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Caritas parafialna rozprowadza świece wigilijne małe 10 zł, a duże 20 zł. 

7. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie datki złożone z tej okazji. Zostaną one przeznaczone na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.

8. W najbliższy piątek przypada 16 dzień miesiąca grudnia, jak co miesiąc tego dnia zapraszamy na wieczorną Eucharystię w int. naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Serdecznie zapraszamy.

9. Schola parafialna zaprasza do kawiarenki. Można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci ze scholi. Wszelkie ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na dzialalność i rozwijanie talentów dzieci śpiewających w czasie Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

10. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i  Nowe Życie.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.