1. W minionym tygodniu przeżyliśmy rekolekcje parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych rekolekcjach. Jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał ze spowiedzi, to pamiętajmy że zawsze jest okazja w naszym kościele przed każdą Mszą św.

2. Już w sobotę w godzinach wieczornych w gronie rodzinnym przystąpimy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycję naszych ojców, łamiąc się poświęconym opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewając kolędy i obdarowując się prezentami. Powstrzymajmy się tego wieczoru od spożywania alkoholu. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. 

2. Tradycyjnie odbędą się dwie Msze św. Pasterskie w Uroczystość Bożego Narodzenia. O godz. 22.00 i o północy.  Następne Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie ma Mszy porannej o 7.30.

3. Naszą radość Bożego Narodzenia przedłużymy o drugi dzień świąteczny. Dzień w którym wspominamy św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić za śp. ks. Kanonika Szczepana Zielińskiego, a po tej Mszy pojedziemy do Żernik na jego grób. Tego dnia usłyszymy list Ks. Rektorów MWSD i PWT. A taca przeznaczona jest na utrzymanie wspomnianych instytucji, które utrzymują się dzięki ofiarności wszystkich diecezjan.

4. W związku z zbliżającymi się świętami od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej, będziemy dekorować naszą świątynię w choinki i szopkę Bożonarodzeniową. Jak co roku prosimy o pomoc i zapraszamy młodzież naszej parafii, dorosłych i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu naszego kościoła do świąt.

5. Już dziś informujemy, że tegoroczna Wizyta Duszpasterska Kapłana tzw. Kolęda rozpocznie się bezpośrednio po Nowy Roku w tradycyjnej formie.

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i  Nowe Życie. 

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

8. Już po raz ostatni w adwencie Schola parafialna zaprasza do kawiarenki. Można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci ze scholi. Są one piękne własnoręcznie wykonane. Serdecznie zapraszamy.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszły: + Halina Rusińska – Giertych + + Liliana Czarnowska.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.