1. Dziękujemy Dobremu Bogu za to, iż doczekaliśmy kolejnych Świąt Bożego Narodzenia, że dane jest nam na nowo rozważać Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego. Dziękujemy Bogu, że w miłości do każdego z nas dał nam Syna Bożego który przyjął ludzką naturę, stał się do nas podobny oprócz grzechu. Jego przyjście dało nam godność Dziecka Bożego. 

Życzę Wam Drodzy parafianie i goście spędzający święta w naszej parafii obfitości łask Bożych od Nowonarodzonego Syna Bożego. Niech On będzie Waszą największą radością, niech będzie sensem waszej wiary. Niech te święta będą potwierdzeniem tego w Kogo wierzymy, naszego Pana i Zbawiciela. Życzę wam abyście często w swoim życiu doświadczali żywej obecności Boga tam, gdzie żyjecie, pośród swojej rodziny w miejscu pracy. Życzę błogosławieństwa Bożego, łaski zdrowia. Niech Jezus każdego dnia rodzi się w Waszych sercach, aby panował w nich pokój, radość, miłość i szczęście. Życzę aby nowo narodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co wyblakłe. Niechaj światło Jego słowa prowadzi nas przez życie aż do wieczności. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia !

2. Dzisiejsza Uroczystość to bardzo dobra okazja, aby podziękować tym wszystkim którzy w sposób szczególny angażują się w życie parafialne. Dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Tadeuszowi za tak ofiarną, wieloletnią i oddaną służbę. Dziękuję naszym  organistom za upiększanie liturgii grą na organach oraz śpiewem. Dziękuję wspólnotom parafialnym: Radzie parafialnej, Wspólnocie Żywego Różańca, LSO, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Caritas Parafialnemu, Wspólnocie Ewangelizacyjnej „Źródło”, Scholi parafialnej. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia, za waszą dyspozycyjność, ofiarność i troskę o nasz kościół. Wasza postawa jest budująca dla nas wszystkich. Dziękuję Pani Małgosi za dekoracje świąteczną. Dziękuję za produkty żywnościowe i chemiczne ofiarowane najuboższym z naszej parafii i tym którzy te produkty roznieśli do osób będących w potrzebie. Nade wszystko dziękuję wszystkim parafianom za wszelkie ofiary składane z różnych okazji: czy to na tace czy raz w miesiącu jako pomoc finansowa parafii.  Na końcu pragnę podziękować Ks. Bartoszowi i Ks. diakonowi za współpracę duszpasterską.

3. Dzisiejszą Uroczystością rozpoczęła się w Kościele Oktawa Bożego Narodzenia.

  • W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30; i 18.00.
  • Jutro w poniedziałek 26.XII – Drugi dzień świąteczny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Usłyszymy w tym dniu list Ks. Rektorów MWSD i PWT. A taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie wspomnianych instytucji, które utrzymują się dzięki ofiarności wszystkich diecezjan. O godz. 12.30 Msza w int. Ks. Kanonika Szczepana. Po Mszy tradycyjnie pojedziemy na grób Kanonika zapalić znicz.

4. Na koniec zachęcam was, aby pięknie świętować Narodzenie Naszego Pana i jak najdłużej utrzymać stan łaski uświęcającej, umożliwiający nam jednoczenie się z Chrystusem w Komunii św.Dodał: Marek Morys, 24 grudnia 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.