1. Przeżywamy drugi dzień Uroczystość Bożych Narodzin i wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Bóg zapłać za złożone ofiary dziś na tace, które zostaną przekazane na wsparcie finansowe MWSD we Wrocławiu i PWT we Wrocławiu.

2. Trwamy w oktawie Bożego Narodzenia:

  1. Wtorek 27 grudnia – to święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach dokonamy błogosławieństwa wina  z możliwością skosztowania wina jako miłości św. Jana. Po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie opłatkowe Radę Parafialną i wszystkich, którzy się zaangażowali w przygotowanie świątyni na Boże Narodzenie.
  2. Środa 28 grudnia – Święto św. Młodzianków, męczenników. Na Mszy wieczornej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.
  3. Piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu zapraszamy wszystkich małżonków naszej parafii. W czasie Mszy św. wieczornej będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  4.  Sobota 31 grudnia – wspomnienie św. Sylwestra – ostatni dzień roku kalendarzowego. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. wieczorną na której to Mszy przedstawione zostanie duszpasterskie sprawozdanie roczne przez Ks. Proboszcza parafii, a na zakończenie tej Mszy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za cały rok 2022 z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym 2023 r. Mamy za co dziękować Bogu, za co przepraszać i o co prosić. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na tą wyjątkową Eucharystię.
  5. W niedziele rozpoczyna się Nowy Rok 2023. W tym dniu przeżywamy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. 

3. Przypominamy, że po nowym roku rozpocznie się wizyta duszpasterska kapłana, tzw. Kolęda.

Plan kolędy na tydzień po Nowym Roku jest następujący:

Poniedziałek 2 stycznia od godz. 16.00 – ul. Hermanowska szeregówka 4-26, Hermanowska 15-53a i Hermanowska bloki kolejowe 28-38

Wtorek 3 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska domki 62-92 i 59-77a i ul. Elbląska

Środa 4 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska 63-85

Czwartek 5 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska 87-107

Piątek – Uroczystość Trzech Króli – kolęda nie odbędzie się.

Sobota – 7 stycznia od godz. 10.00– ul. Dziwnowska, helska, Gołnowska, Uznamska, Wołyńska.

Cały plan kolędy jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowy a także na stronie internetowej naszej parafii i na FB.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask BożychTa strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.