1. Dziś Nowy Rok 2023. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego Nowego Roku. Niech ten czas, czas Nowego Roku, który daje nam Bóg, będzie jeszcze lepiej wykorzystany, niż w poprzednim roku. Niech Jezus Chrystus darzy Was obfitością łask a przede wszystkim zdrowiem. Szczęśliwego Nowego Roku.

Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca stycznia, nasze skupienie modlitewne przedłużymy adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. W najbliższy piątek 06.01. obchodzić będziemy najstarszą Uroczystość Kościelną – Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Zachęcamy do nabycia w tym dniu poświęconej kredy, aby oznaczyć nią drzwi do swoich mieszkań, domów. Jest to znak świadectwa, że tu mieszka rodzina chrześcijańska a jednocześnie jest to prośba, aby Bóg błogosławił tej rodzinie przez cały rok. Taca z tego dnia jest przeznaczona na misje św.

3. Od poniedziałku  rozpoczynamy wizytę duszpasterską kapłana tzw. Kolędę. Dzień przed wizytą kapłana powinien pojawić się ministrant z zapytaniem czy dana rodzina życzy sobie wizyty kapłana. Jest to bardzo ważny moment dla nas duszpasterzy. Zazwyczaj w kościele to Wy słuchacie nas. Na kolędzie to my chcemy Was posłuchać. Czym żyjecie, poznać Wasze radości i smutki. Wszelkie uwagi i sugestie odnośnie naszej parafii, a przede wszystkim zanieść Wam błogosławieństwo Boże na cały Nowy Rok.

Plan Kolędy:

  • Poniedziałek 2 stycznia od godz. 16.00 – ul. Hermanowska szeregówka 4-26, Hermanowska 15-53a i Hermanowska bloki kolejowe 28-38
  • Wtorek 3 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska domki 62-92 i 59-77a i ul. Elbląska
  • Środa 4 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska 63-85
  • Czwartek 5 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska 87-107
  • Piątek – Uroczystość Trzech Króli – kolęda nie odbędzie się.
  • Sobota – 7 stycznia od godz. 10.00– ul. Dziwnowska, Helska, Gołnowska, Uznamska, Wołyńska.

4. Przez najbliższe trzy tygodnie – od jutra – Msze św. w tygodniu od pn do pt odprawiane będą o godz. 7.00; 15.00.  Tradycyjnie na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy w sposób szczególny te rodziny które w tym dniu będą przeżywać Wizytę duszpasterską kapłana.

5. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą. Natomiast w sobotę po Mszy wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.

6. Za tydzień w niedzielę II niedziela miesiąca stycznia, niedziela finansowego wsparcia parafii. Jak co roku o tej porze ofiary z tej niedzieli przeznaczone są na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Bóg zapłać za zrozumienie w tej kwestii.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 31 grudnia 2022Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.