1. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.

2. W minionym tygodniu miało miejsce trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Z tego powodu ks. Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Episkopatu Polski – wystosował apel:

„Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii, apeluję do wszystkich biskupów, księży, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w Polsce o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę również, aby w  niedzielę za tydzień po wszystkich Mszach niedzielnych zorganizować zbiórkę do puszek na  pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska. Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tym, którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie.

3. W najbliższy czwartek przypada 16 dzień miesiąca, tradycyjnie w tym dniu zapraszamy na wieczorną Eucharystię w intencji naszej ukochanej ojczyzny, prosząc także o pokój na naszym kontynencie za wstawiennictwem naszego patrona św. Andrzeja Boboli.

4. Co miesiąc we Wrocławiu odbywa się całonocna adoracja i uwielbienie z cyklu Ogień Dwóch Serc. 3 i 4 marca odbędzie się w naszej Parafii. Będziemy gościć 10 wspólnot modlitewnych, które od piątkowej wieczornej mszy św. do sobotniej porannej prowadzić będą nieustające uwielbienie, adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Od godz. 21:00 do 22:00 adorację poprowadzą wspólnoty i grupy z naszej parafii, a od godz. 6:00 do 7:00 nasze Róże Różańcowe poprowadzą różaniec.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu. Jako parafia jesteśmy gospodarzami – zachęcamy do czynnego włączenia się w przygotowania. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogą włączyć się w śpiew i oprawę muzyczną. Zapraszamy również osoby, które chcą pomóc w innych przygotowaniach – nocne dyżury w salce udostępnionej dla wspólnot i osób, które przyjdą na adorację, czy przygotowanie dla nich drobnego poczęstunku.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w salce parafialnej w najbliższą środę po wieczornej mszy św..

5. Dziś w II niedziela miesiąca odbywa się zbiórka finansowa na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary, także te przesłane na konto parafialne. W okresie zimowym ofiary te przeznaczone są na opłacenia rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie Nowe Życie.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli: + Kazimierz KORCZYŃSKI + Henryk MEILSNER.



Dodał: Marek Morys, 11 lutego 2023



Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.