1. Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski przeprowadzona jest dziś zbiórka do puszek po każdej Mszy św. niedzielnej na potrzeby poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Środki zostaną przekazane Caritas Polska w celu poszkodowanym.

2. Zbliża się dla nas wierzących tak ważny okres Wielkiego Postu. Który rozpocznie się w najbliższą środę, zwaną  Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40 dniowy okres pokuty i pojednania – czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Bardzo serdecznie zapraszamy w najbliższą środę na Msze św. o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00. Na każdej Eucharystii poświęcenie i posypanie głów popiołem. Popiół jest symbolem tego, że wszystko co materialne i doczesne przemija. W tym dniu wszystkich wiernych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast wiernych w wieku od 18 do 60 roku życia dodatkowo ograniczenie do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Przypominamy, że w całym okresie Wielkiego Postu nie można uczestniczyć w wszelkiego rodzaju zabawach. Okres Wielkiego Postu to najlepszy czas na szczególną pokutę, jałmużnę, modlitwę, postanowienia i wyrzeczenia.  Przy wyjściu z kościoła wystawione są skarbonki wielkopostne tzw Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy do tych praktyk religijnych, aby podjąć na nowo drogę nawrócenia. Każdy z nas tego zapewne potrzebuję.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży i dorosłych bezpośrednio po Mszy wieczornej o godz. 18.30 a następnie po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00. 

4. Za tydzień w niedzielę we Wrocławiu odbędzie się XVII Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na raka. Pod wrocławskimi kościołami na rzecz tych chorych będą kwestować wolontariusze, którzy bezpłatnie wspomagają chorych.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.