1. W czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w budowanie czterech ołtarzy. Dziękujemy za podjęcie odpowiedzialności, za Waszą dyspozycyjność i zapraszamy Was na spotkanie podsumowujące w najbliższą sobotę po Mszy wieczornej. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki, LSO za przygotowanie asysty, Panom niosącym baldachim i sztandary i dziękujemy za ofiary na kwiaty. Do czwartku włącznie odbywa się po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła z racji trwającej oktawy Bożego Ciała i na zakończenie oktawy w najbliższy czwartek dokonamy poświęcenia wianków.

2. Już za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać FESTYN PARAFIALNY. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30, której bedą przewodniczyć kapłani pochodzący z naszej parafii: Ks. Łukasz Gołąbek i Ks. Tomasz Michalik. Po Mszy św. rozpocznie się piknik parafialny. Zapraszamy na kawę i ciasto,  wiele atrakcji dla dzieci tj. dmuchaniec, malowanie twarzy, piosenki, konkursy. Odbędzie się także koncert zespołu chrześcijańskiego „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”, a na zakończenie zapraszamy na grila parafialnego, a cały festyn poprowadzi wodzirej lednicki Pan Kazek Hojna. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie tej uroczystości, a także zwracamy się z prośbą o upieczenie ciasta na ten dzień. Słodkie pyszności można składać w salce parafialnej w dniu uroczystości w niedziele od godz. 9.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, niech to będzie święto całej naszej parafii. Natomiast dzień wcześniej w sobotę Rada Osiedla organizuje także Festyn osiedlowy na który także bardzo serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek przypada 13 czerwca, a więc procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W związku z tym, że trwamy w oktawie Bożego Ciała i odbywa się procesja z Najświętszym Sakramentem, to procesja w ramach oktawy Bożego Ciała odbędzie się we wtorek o 17.30 a procesja Fatimska tradycyjnie po Mszy wieczornej.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek – św. Antoniego z Padwy

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, to także 16 dzień miesiąca z modlitwą w intencji ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego serca NMP. W tym dniu nasz Metropolita Ks. Abp Józef Kupny będzie obchodził 10 rocznicę ingresu do archikatedry wrocławskiej, uroczysta Msza św. o godz. 11.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy do katedry.

5. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Z części tych ofiar zostanie zorganizowany Festyn Parafialny. Za zrozumienie, ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 11 czerwca 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.