1. Dziś przeżywamy FESTYN PARAFIALNY. Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30, której bedą przewodniczyć kapłani pochodzący z naszej parafii: Ks. Łukasz Gołąbek i Ks. Tomasz Michalik. Po Mszy św. rozpocznie się piknik parafialny. Zapraszamy na kawę i ciasto, wiele atrakcji dla dzieci tj. dmuchaniec, malowanie twarzy, piosenki, konkursy. Odbędzie się także koncert zespołu chrześcijańskiego „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”, a na zakończenie zapraszamy na grila parafialnego, a cały festyn poprowadzi wodzirej lednicki Pan Kazek Hojna. Zechciejmy dzisiejsze popołudnie spędzić razem na wspólnym pikniku. Niewiele mamy okazji aby spotkać się razem poza Mszą św. w kościele, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy.

2. Na kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej zapraszamy w najbliższą środę 21.06 br. na godz. 18.45. Tematem spotkania będzie podsumowanie kończącego się roku duszpasterskiego a także przygotowanie zespołu parafialnego do prac synodalnych w naszej archidiecezji, który to synod zapowiedział nasz Ks. Abp Józef Kupny. Rada duszpasterska to przedstawiciele wszystkich grup parafialnych, Panie katechetki a także wszystkie osoby którym zależy na duszpasterstwie naszej parafii.

3. W czwartek na Mszę wieczorną zapraszam całą Liturgiczną Służbę Ołtarza. Będzie to Eucharystia w czasie której ministranci zostaną promowani na wyższy stopień w LSO. Po Mszy wspólne świętowanie zakończenia roku formacji. Obecność Wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy obowiązkowa. W dniu wczorajszym z rąk naszego Ks. Abp promocję na ceremoniarza otrzymał Krzysztof, a Szymon promocję na lektora. Gratulujemy tak zaszczytnej funkcji w LSO.

4. Dobiega końca rok szkolny 2022/23. W związku z tym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, młodzież a także nauczycieli w najbliższy piątek na uroczystą Mszę św. o godz. 8.00. Wspólnie razem podziękujemy Bogu za czas nauki i będziemy prosili o bezpieczne wakacje.

5. Za tydzień odbędzie zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze. Czym ono jest? To są ofiary złożone na posługę apostolską i charytatywną papieża Franciszka. Często słyszymy, że Ojciec Święty pomaga ludziom bezdomnym, głodującym, będącym w potrzebie. Dzieje się z tych ofiar złożonych w kościele na całym świecie. W imieniu Papieża składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Sobota – Uroczystość narodzenia Jana Chrzciciela

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. W ostatnim czasie z naszej parafii odszedł do wieczności: + Jan Gołębiowski. Dodał: Marek Morys, 18 czerwca 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.