1. Trwamy w czasie wakacji. Wszystkim, którzy udają się na zasłużony odpoczynek życzymy bezpiecznego pobytu wakacyjnego. Szczęśliwej podróży i bezpiecznego powrotu do domu. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie codziennej, czy lekturze ciekawej, religijnej książki.

2. Od dzisiejszej niedzieli nastąpiła zmiana godzin odprawiania Mszy św. niedzielnych. Przez cały lipiec i sierpień Msze św.  w niedzielę o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00 a także o godz. 20.00 krótka Msza św. recytowana. Msze św. w tygodniu bez zmian: o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem. Wszelkie sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać po każdej Mszy św. wieczornej. Z sakramentu pokuty w czasie wakacji prosimy korzystać przed sprawowaną Eucharystią.

3. Na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę przed wieczorną Eucharystią, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w czwartek przed Mszą wieczorną. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Przypominamy o możliwości adorowania Pana Jezusa w naszym kościele w ciągu dnia.

4. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Piątek to I piątek miesiąca, od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

  • Poniedziałek – św. Tomasz Apostoła
  • Czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  • Sobota – św. Jana z Dukli

5. Za tydzień II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Rok temu założyliśmy panele fotowoltaiczne na plebanii i śmiało możemy powiedzieć że inwestycja się zwraca – za cały rok zapłaciliśmy za prąd w domu parafialnym tylko 1000 zł.. W tym roku wraz z Radą Parafialną chcemy podjąć decyzje o zainstalowaniu paneli na kościele, gdyż rachunki za prąd dla instytucji i firm ( a kościół wszyscy traktują jak firma), te rachunki drastycznie wzrosły, tym bardziej że mamy ogrzewanie na prąd. W sezonie grzewczym płaciliśmy blisko 2500 – 3000 zł miesięcznie. Dlatego ofiary z kilku miesięcy będą przeznaczone na opłacenie nowej inwestycji. Bóg zapłać za zrozumienie.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

7. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszła do wieczności: + Teresa Łukieńczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Dodał: Marek Morys, 2 lipca 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.