1. Dziś przypada 16 dzień miesiąca lipca. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 18:00.

2. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim parafianom oraz gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzymy dobrej pogody, pokoju serca, bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Zadbajmy, aby w tym wakacyjnym czasie nie było niedzieli bez Mszy świętej i dnia bez modlitwy.

3. Przypominamy o wakacyjnej zmianie godzin odprawiania Mszy świętych niedzielnych. Przez cały lipiec i sierpień Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 10.00, 12.00, 18.00 oraz krótka Msza Święta recytowana o godz. 20.00. Eucharystie w tygodniu bez zmian: o godz. 7.00 rano i 18.00 wieczorem. Wszelkie sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać w tygodniu po każdej Mszy świętej wieczornej.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

  • Czwartek – Uroczystość bł. Czesława, prezbitera, patrona miasta
  • Sobota – Święto św. Marii Magdaleny

5. We wtorek 25 lipca przypada dzień wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów i kierowców z tej okazji, będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej. Chciejmy prosić Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa o błogosławieństwo w naszych podróżach samochodem, rowerem czy motocyklem.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. W zakrystii kościoła można także nabyć kalendarze na przyszły rok w cenie 15 złotych.

8. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zbigniew DWORZAK. Pomódlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek…



Dodał: Ks. Bartosz Dulęba, 15 lipca 2023



Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.