1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc misjonarzom.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek – św. Kingi, dziewicy
  • Wtorek – św. Jakuba, apostoła. W tym dniu wspominamy także św. Krzysztofa.
  • Środa – św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Sobota – św. Marty, Marii i Łazarza

3. Przez cały lipiec i sierpień Msze święte w niedziele o godz. 7.30, 10.00, 12.00, 18.00 oraz krótka Msza Święta recytowana o godz. 20.00. Eucharystie w tygodniu bez zmian: o godz. 7.00 i 18.00. Wszelkie sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać w tygodniu bezpośrednio po każdej Mszy świętej wieczornej, zgłaszając się do zakrystii kościoła.

4. Tradycyjnie na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę przed wieczorną Eucharystią, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w czwartek przed Mszą świętą wieczorną. W piątek po Mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Przypominamy o możliwości adorowania Pana Jezusa w naszym kościele w ciągu dnia.

5. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim parafianom oraz gościom przebywającym w naszej wspólnocie życzymy dobrej pogody, pokoju serca, bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Zadbajmy, aby w tym wakacyjnym czasie nie było niedzieli bez Mszy świętej i dnia bez modlitwy.

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. W zakrystii kościoła można także nabyć kalendarze na przyszły rok w cenie 15 złotych.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.