1. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim życzymy dobrej pogody, pokoju serca, bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Zadbajmy, aby w tym wakacyjnym czasie nie było niedzieli bez Mszy świętej i dnia bez modlitwy.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • Wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • Piątek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

3. Przypominamy, że w okresie wakacji sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać w tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, zgłaszając się do zakrystii kościoła.

4. W najbliższy wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc, w którym Kościół zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa oraz wyraz troski o trzeźwość narodu polskiego.

5. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia nawiedzając kościół parafialny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – tzw. Odpust Porcjunkuli, związany z przeżywanym we wspólnotach franciszkańskich świętem Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W sobotę w godzinach rannych odwiedziny chorych, o godz. 17:15 Różaniec Fatimski, a po wieczornej Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. We wtorek 8 sierpnia przypada w naszej parafii dzień wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z tej racji zapraszamy do całonocnej adoracji z 8 na 9 sierpnia (wtorek–środa). Rozpoczęcie adoracji po Mszy świętej wieczornej we wtorek, a zakończenie przed poranną Eucharystią w środę. Przy wyjściu z kościoła znajduje się lista, gdzie można zapisać się na poszczególne godziny adoracji.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. W zakrystii kościoła można także nabyć kalendarze na przyszły rok w cenie 15 złotych.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Helena PETRICZKO. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.