1. Trwa czas wakacji i urlopów. Wszystkim życzymy dobrej pogody, pokoju serca, bezpiecznego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego. Zadbajmy, aby w tym wakacyjnym czasie nie było niedzieli bez Mszy świętej i dnia bez modlitwy.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek – bł. Edmunda Bojanowskiego
  • Wtorek – św. Dominika, prezbitera
  • Środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • Czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Piątek – św. Klary, dziewicy

4. We wtorek 8 sierpnia na naszą parafię przypada całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczystej adoracji naszej archidiecezji. Adoracja rozpocznie się we wtorek po Mszy świętej porannej i potrwa do Mszy wieczornej. O godzinie 18:00 Msza święta wieczorna, a następnie dalsza, całonocna adoracja do Mszy świętej porannej w środę. Zachęcamy, aby w tym czasie znaleźć czas i pobyć z Panem Jezusem sam na sam.

5. Przypominamy, że w okresie wakacji sprawy związane z kancelarią parafialną można załatwiać w tygodniu bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, zgłaszając się do zakrystii kościoła.

6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na Koronkę do Bożego miłosierdzia, natomiast w niedzielę przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. Tradycyjnie tego dnia po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

7. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Ofiary pragniemy przeznaczyć na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Za złożone ofiary i przesłane na konto składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast taca z przyszłej niedzieli jako drugiej niedzieli miesiąca sierpnia, tradycyjnie jest przeznaczona na wrocławskie Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Maria SASANEK. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.