1. Dziś przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. Tradycyjnie po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

2. W najbliższy wtorek będziemy przeżywać największą Uroczystość Maryjną – Wniebowzięcie NMP. Msze święte jak w każdą niedziele wakacyjną: o godz. 7.30, 10.00, 12.00, 18.00 i wieczorna o 20.00. Pamiętajmy, że jest to święto nakazane, a więc obowiązuje każdego z nas uczestnictwo w tym dniu na Eucharystii. Na zakończenie każdej Mszy świętej dokonamy błogosławieństwa ziół i kwiatów. Ten dzień to także 103 rocznica Cudu nad Wisłą. A taca z tego dnia przeznaczona jest na odbudowę i budowę kościołów w naszej archidiecezji.

3. Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem, aby dzień 15 sierpnia obchodzony był jako Dzień Solidarności ze Słowenią. Z tej racji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi.

4. We środę przypada 16 dzień miesiąca, tradycyjnie wieczorna Msza święta w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Serdecznie zapraszamy.

5. Pozostałe wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera
  • Czwartek – św. Jacka, prezbitera. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji Ojca Biskupa Jacka KICIŃSKIEGO w dniu Jego imienin.

6. 19 sierpnia swoje imieniny obchodziłby śp. Ks. Prałat Bolesław Szczęch. Zapraszamy na Msze świętą w jego intencji w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

7. Dziś przeżywamy drugą niedzielę miesiąca, niedzielę finansowego wsparcia naszej parafii. Ofiary pragniemy przeznaczyć na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Za ofiarność i zrozumienie tej kwestii składamy serdeczne Bóg zapłać. Natomiast taca z dzisiejszej niedzieli jako drugiej niedzieli miesiąca sierpnia, tradycyjnie jest przeznaczona na wrocławskie Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Teresa SZCZERBICKA. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Dodał: Ks. Bartosz Dulęba, 13 sierpnia 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.