1. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Prosimy wszystkich rodziców dzieci i młodzieży o troskę, aby wasze dzieci uczęszczały na lekcje religii. Rezygnacja z katechezy w szkole jest poważnym zaniedbaniem duchowym dla dzieci i uniemożliwia przygotowanie do I Komunii św. i Bierzmowania. Wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, pracowników administracji, rodziców i opiekunów zapraszamy na Uroczystą Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz.8.00.

2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli wracamy do zwykłego grafiku odprawiania Mszy św. niedzielnych o godz. 7.30; 9.30, 11.00 – Msza z kazaniem dla dzieci, 12.30, 18.00 – Msza dla młodzieży; także sobotnia Msza św. wieczorna jest Mszą niedzielną.

3. Bardzo prosimy aby już od tego tygodnia rozpoczęły spotkania wszystkie grupy parafialne: Ruch Rodzin Nazaretańskich, Wspólnota ewangelizacyjna „Źródło”, Rada Parafialna, Krąg biblijny, Caritas Parafialna, LSO. W związku z tym wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy zapraszamy w najbliższy piątek na Mszę św. o godz.18.00 a po Mszy bardzo ważne spotkanie organizacyjne w salce na plebanii. Obecność obowiązkowa. Organizujemy nabór nowych chłopców do LSO. Wszelkie informacje można uzyskać u Ks. Proboszcza.

4. Schola dziecięca wznawia działalność po wakacjach. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież lubiącą śpiewać lub grać na jakimkolwiek instrumencie do dołączenia do scholi parafialnej. Pierwsze spotkanie scholi w niedzielę 10 września o godz. 9.30 do salki parafialnej. Po spotkaniu schola będzie uczestniczyła w Mszy św. o godz. 11.00, a po Mszy zapraszamy rodziców scholistów i scholistek na krótkie spotkanie do salki parafialnej. Wszystkie informacje dotyczące scholi są dostępne na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: grupy parafialne.

5. W naszej parafii odbędzie się kurs Alpha.Jest to seria spotkań w przyjaznej atmosferze dla osób wierzących i niewierzących, na których można porozmawiać na konkretne tematy związane z wiarą. Podobne kursy są organizowane w niektórych innych wspólnotach i parafiach we Wrocławiu i w ponad 100 krajach na całym świecie i są bardzo owocne. Spotkania będą się odbywały w środy o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Za tydzień po mszach niedzielnych będą rozdawane ulotki, zachęcamy do zainteresowania się i modlitwy w tej intencji.

6. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na coroczne czuwanie wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd w piątek 15.09 o godz. 14.00. Powrót około północy. Plan pielgrzymki: o 18.00 Uroczysta Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej, następnie trwanie modlitewne przed cudownym obrazem, o 21.00 udział w Apelu Jasnogórskim i po Mszy powrót do Wrocławia. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii kościoła. Serdecznie zapraszamy.

7. Najbliższa niedziela to II niedziela września, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność wobec naszej wspólnoty parafialnej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na fotowoltaikę do kościoła.

8. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w piątek – obchodzimy Święto Narodzenia NMP.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10.W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: + Zdzisław Lota i Wojciech Kula. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.