1. Z nowym rokiem szkolnym rozpoczeły się spotkania formacyjne naszych grup parafialnych: Ruch Rodzin Nazaretańskich spotyka się w poniedziałki po Mszy wieczornej, Krąg biblijny we wtorki po Mszy wieczornej. Caritas – w I poniedziałek miesiąca, Komórki Ewangelizacyjne w środy po Mszy wieczornej. Wspólnota Żywego Różańca swoją zmianę tajemnic ma w I soboty miesiąca po Mszy wieczornej. Natomiast pierwsze spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców będzie miało miejsce za tydzień w niedzielę. O godz. 11.00 Msza św. a po Mszy spotkanie organizacyjne w kościele, na którym zostaną podane wszelkie konieczne informacje.

2. W środę 13 września zapraszamy na przedostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie które będzie miało miejsce po Mszy św. wieczornej. Natomiast w sobotę 16 września zapraszamy na wieczorną Mszę św. w int naszej ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

3. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na coroczne czuwanie wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Częstochowy. Wyjazd w piątek 15.09 o godz. 14.00. Powrót około północy. Niestety, nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę, ale już dziś informujemy, że w połowie października tego roku chcemy zorganizować pielgrzymkę do Lichenia.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Środa– św. Jana Chryzostoma

Czwartek–święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Piątek– NMP Bolesnej

Sobota- św. Męczenników Korneliusza pap. i Cypriana bpa.

5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary i przesłane na konto bankowe z racji II niedzieli miesiąca, zostaną one przeznaczone na opłacenie inwestycji w fotowoltaike do kościoła.

6. Tydzień temu usłyszeliśmy list naszego Arcybiskupa, zapowiadający Synod Diecezjalny.  Odpowiadając na prośbę naszego Metropolity od dzisiejszego dnia po każdej Mszy św. wspólnie będziemy modlić się specjalną modlitwą po błogosławieństwie kończącym Mszę św. Modlitwa ta będzie wyświetlona na ekranie naszego projektora.

7.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

8. Jak już informowaliśmy w naszej parafii odbędzie się kurs Alpha. Jest to cykl spotkań prowadzonych w przyjaznej atmosferze zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących, na których można porozmawiać na konkretne tematy związane z wiarą. Spotkania będą się odbywały w środy o godzinie 19:00 w salce na plebanii. Więcej informacji na stronie parafialnej w zakładce „Alpha”, a dzisiaj po Mszach Świętych będą przy wyjściach stały osoby, którym można będzie zadać pytania i od których można wziąć zaproszenie na kurs dla siebie albo dla kogoś znajomego. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tych wyjątkowych spotkaniach i do modlitwy w tej intencji. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19:00.

9. Z inicjatywy Panów Organistów pojawił się pomysł na stworzenie chóru parafialnego – ideą jest stworzenie stałej grupy osób, która będzie nie tylko chórem okazjonalnym na różne święta kościelne i parafialne, ale będzie towarzyszyła na Mszach niedzielnych. Tym samym pragniemy zaprosić wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i umiejętności – liczą się przede wszystkim chęci i dobre nastawienie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9.30. Więcej informacji można u uzyskać u naszych organistów.

10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: + Helena Barańska i Jan Kabara. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.