1. Witamy w naszej parafii Ks. Rafała Kowalskiego i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i pomoc kapłańską w dzisiejszą niedzielę .

2. Dziękujemy tym parafianom, którzy uczestniczyli w pielgrzymce archidiecezjalnej na Jasną Górę. Jako parafia organizujemy kolejną pielgrzymkę, tym razem do Lichenia w dniu 14.10.2023 w sobotę. Koszt około 80 zł. Zapisy w zakrystii kościoła.

3. Dziś odbędzie się pierwsze spotkanie dla dzieci I Komunijnych i ich rodziców, na którym to spotkaniu będzie można zapisać dziecko w celu przygotowania do tak ważnej uroczystości. Rozpoczniemy to przygotowanie od Mszy św. o godz. 11.00 a po Mszy bardzo ważne spotkanie organizacyjne dla rodziców.

4. Trwa w naszej parafii kurs Alpha. Jest to cykl spotkań prowadzonych w przyjaznej atmosferze zarówno dla osób wierzących, jak i niewierzących, na których można porozmawiać na konkretne tematy związane z wiarą. Spotkania  odbywają się w środy o godzinie 19:00 w salce na plebanii.  Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tych wyjątkowych spotkaniach i do modlitwy w tej intencji. Bez problemu można jeszcze dołączyć do tego kursu.

5. W najbliższy czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego. Osoby, które wyraziły chęć uczestniczenia w tym zespole zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19.00. Można jeszcze dołączyć do tego zespołu, dlatego zapraszamy wszystkich, którym zależy na odnowie naszej wspólnoty diecezjalnej.

6. Serdecznie zapraszamy chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza, być ministrantem to zaszczytna służba Panu Bogu w kościele. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy całej Liturgicznej Służbie Ołtarza za Waszą służbę, za dyspozycyjność, a zarazem przypominamy o Waszych obowiązkach; o spotkaniach formacyjnych i służbie przy ołtarzu w tygodniu i niedzielę.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki

Środa– św. męczenników: Andrzeja Kim Taegon, Pawła i Towarzyszy

Czwartek – święto św. Mateusza Ap. i Ew.

Sobota – św. Ojca Pio z Pietrelciny

8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na nasze diecezjalne Radio Rodzina. Za wsparcie tej rozgłośni składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 17 września 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.