1. Dziś rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Z tego względu codziennie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy a szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci otrzymają specjalne koraliki z których będą mogły same zrobić swój własny różaniec na rękę.

2. W najbliższą sobotę 7 października wspomnienie liturgiczne NMP Różańcowej. Swoje święto w tym dniu obchodzi Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian aby dołączyć do tej wspólnoty, gdyż w wielu różach są wakaty, wolne miejsca. Zobowiązanie się do jednej dziesiątki różańca codziennie, to nie jest wielki wysiłek, a bardzo wiele łask można uprosić u Boga przez wstawiennictwo Maryi. W tym dniu po Mszy wieczornej zapraszamy całą wspólnotę Żywego Różańca na spotkanie w sali parafialnej.

3. Od dzisiejszej niedzieli można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.

4. Jutro w poniedziałek 2 października o godz. 18.30 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich członków Caritas ale też nowe osoby, które chciałyby poświecić swój czas i włączyć  się w pomoc osobom najbardziej potrzebującym w naszej Parafii.

5. W najbliższy czwartek – I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. Piątek to   I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Natomiast sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych z sakramentami św., o godz.17.15 modlitwa różańcowa, po Mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Młodzież klas ósmych szkoły podstawowej, pierwszych klas szkoły średniej oraz starszą, która jeszcze nie przyjęła sakramentu bierzmowania zapraszamy do udziału w dwuletnim kursie przygotowującym do tego sakramentu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 15 października. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 18:00, a następnie przejdziemy do salki parafialnej na dalszą część spotkania. W zakrystii kościoła można odebrać deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu, które wypełnione należy przynieść na spotkanie. Deklarację można także pobrać ze strony internetowej parafii -zakładka Kancelaria – Bierzmowanie 2023-25

7. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę autokarową  do Lichenia w dniu 14.10.2023 w sobotę. Zapisy w zakrystii kościoła. Do tej pory zapisało się 36 osób.

8. Za tydzień II niedziela miesiąca – niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Za złożone ofiary i przesłane na konto, opłacimy już ostatnią ratę za fotowoltaike na kościele. Bóg zapłać za zrozumienie w kwestii pomocy i utrzymania naszej parafii.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W piątek – 6 października swój dzień patronalny – dzień imienin obchodzi Ks. Proboszcz Artur. Serdecznie zapraszamy w tym dniu na wieczorną eucharystie w int. Solenizanta.

11. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: + Kazimierz Jędryka i Helena Tomaszczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Dodał: Marek Morys, 30 września 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.