1. Witamy bardzo serdecznie w naszej parafii Ks. Włodzimierza Binkowskiego – oficjała sądu duchownego w Świdnicy. Dziękujemy za posługę kapłańska w dzisiejszą niedziele i wygłoszone Słowo Boże.

2. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy 23 r. konsekracji naszej świątyni. Jesteśmy bardzo wdzięczni tym wszystkim którzy się przyczynili do powstania tego kościoła i tym którzy dziś dbają o naszą świątynię. Dziękujemy Wam, drodzy parafianie za wasze ofiary na tace i z racji II niedziel miesiąca i przesłane na konto parafialne. Dzięki tym ofiarom możemy jeszcze lepiej dbać o nasz kościół i utrzymać parafię, szczególnie w tym trudnym okresie.

3. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Kościelny, rozpoczyna się okresem adwentu, czasem przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w I niedzielę adwentu na Mszy św. porannej poświęcimy opłatki na wigilijny stół i w każdą niedzielę adwentu można będzie odebrać poświęcone opłatki. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na ogrzanie naszej świątyni w czasie zimy. Testujemy nowe ogrzewanie naszej świątyni – ogrzewanie podławkowe. Obecnie podgrzewana jest jedna ławka, osoby zajmujące ją, proszone są o wyrażenie swojej opinii.

4. Jak co roku w okresie adwentu parafia organizuje dobroczynną akcję pt. „Adwentowe Drzewko Dobroci”. W Kościele ustawione zostanie drzewko na którym zawieszone aniołki z wypisanymi produktami. Możemy wylosować produkt jaki zakupimy i w tym roku chcemy zebraną żywność przekazać osobą najbiedniejszym z naszego osiedla. Czas pandemii i inflacja sprawiła, że wiele rodzin zubożało i potrzebują pomocy całej naszej wspólnoty parafialnej.

5. Pragniemy poinformować, że od przyszłej niedzieli powraca Adwentowa kawiarenka prowadzoną przez scholę parafialną.  Od 3 grudnia po każdej Mszy św. niedzielnej w salce parafialnej będzie można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki oraz ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek m-ca grudnia z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek m-ca od godz.17.00 okazja do spowiedzi i adoracja do godz. 20.00. I sobota m-ca: w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych ze spowiedzią i Komunią św., różaniec fatimski o godz. 17.15 a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.

7. Ofiary z dzisiejszej niedzieli na tace przeznaczone są na budowę i odbudowę świątyń w naszej archidiecezji.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka : Gość Niedzielny i Niedziela i Nowe Życie.Dodał: Marek Morys, 25 listopada 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.