1. Rozpoczął się Nowy Rok Kościelny,którego hasło brzmi: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Nowy Rok Liturgiczny rozpoczynamy Adwentem – czasem oczekiwania na powtórne przyjście Mesjasza i czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dołóżmy starań aby ten okres był dla nas czasem owocnym przez codzienną modlitwę, dobre uczynki, spowiedź i rekolekcje adwentowe i uczestnictwo w nabożeństwach roratnich. Na nabożeństwa adwentowe, na roraty zapraszamy codziennie od pn do sb o godz.18.00. Na roraty przychodzimy wraz lampionami. Rekolekcje adwentowe zaplanowane są już za tydzień w II Niedzielę Adwentu – poprowadzi je Ks. Rafał Kowalski.

2. Na Mszy św. porannej poświęciliśmy wieniec adwentowy. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Małgosi za przygotowanie pięknego wieńca i dekoracji adwentowej. Również na porannej Mszy poświęciliśmy opłatki wigilijne. Po raz kolejny opłatki już nie są roznoszone do naszych domów, można je odebrać przy stoliku przy wyjściu z kościoła w każdą niedzielę adwentu. Wszelkie ofiary które złożycie z tej okazji przeznaczone są opłacenie rachunków za gaz i prąd w okresie zimowym. Pamiętajmy, że poświęcone opłatki otrzymamy tylko w kościele, poświęconych nie zakupimy w galeriach czy innych sklepach.

3. Na czas adwentu parafia organizuje dobroczynną akcję pt. „Adwentowe Drzewko Dobroci”. W Kościele ustawione zostało drzewko na którym zawieszone aniołki z wypisanymi produktami. Możemy wylosować produkt jaki zakupimy i w tym roku chcemy zebraną żywność przekazać osobą najbiedniejszym z naszego osiedla. W związku z trwającą w parafii akcją Adwentowe drzewko dobroci prosimy zgłaszać do zakrystii adresy osób, o których wiemy, że potrzebują pomocy. Można zgłaszać znajomych, sąsiadów ale tez siebie jeżeli tylko czujemy, że potrzebujemy wsparcia. Chcielibyśmy wspomóc potrzebujących w naszej parafii a nie zawsze wiemy kto takiej pomocy potrzebuje.

4. Schola parafialna zaprasza wszystkich już od dzisiejszej niedzieli  do kawiarenki parafialnej. Po każdej Mszy św. niedzielnej w salce parafialnej będzie można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki oraz ozdoby świąteczne. Serdecznie zapraszamy.

5. Caritas parafialna jak co roku rozprowadza świece wigilijne małe nie mniej niż 10 zł, a duże 20 zł. Wszelkie ofiary są przeznaczone na dzieła realizowane przez Caritas Wrocławską i Caritas parafialną.

6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

Środa – św. Mikołaja biskupa. Tradycyjnie do naszego kościoła przybędzie św. Mikołaj po Mszy o godz. 18.00. Być może i naszym dzieciom św. Mikołaj przyniesie jakieś prezenty.
Czwartek – św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła
Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

7. W minionym tygodniu po wieczną nagrodę w niebie z naszej parafii odeszła: + Halina Marczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Dodał: Marek Morys, 3 grudnia 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.