1. W imię Boże rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ojca rekolekcjonistę – Ks. dr hab. Rafała Kowalskiego.

2. Plan rekolekcji:
Msze św. niedzielne z kazaniem rekolekcjonisty.
Poniedziałek: Msze św. o godz. 9.00; 16.30 Msza św. roratnia i o godz. 18.00.
Wtorek: 8.00 – 9.00 spowiedź. 9.00 – Msza św. i zakończenie rekolekcji; 16.30 – Msza św. roratnia 16.30 – 18.00 spowiedź i o 18.00 Msza św. i zakończenie rekolekcji.
Skorzystajmy z tego wyjątkowego czasu rekolekcji świętych i spowiedzi adwentowej aby jak najlepiej się przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Ofiary na tace złożone w ostatnim dniu rekolekcji zostaną przeznaczone jako podziękowanie i wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej parafii.

3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do wizyty Mikołaja w naszym kościele.

4. Trwa w naszym kościele akcja pt. „Adwentowe Drzewko Dobroci”. Ustawione zostało drzewko na którym zawieszone aniołki z wypisanymi produktami. Możemy wylosować produkt jaki zakupimy i w tym roku chcemy zebraną żywność przekazać osobą najbiedniejszym z naszego osiedla.

5. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. Wszelkie ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Caritas parafialna rozprowadza świece wigilijne małe 10 zł, a duże 20 zł.

6. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie datki złożone z tej okazji. Zostaną one przeznaczone na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Natomiast za tydzień kolejna zbiórka do puszek, tym razem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Aktualnie pomocą Kościołowi na Wschodzie służy około 250 kapłanów diecezjalnych, 450 kapłanów zakonnych, prawie 550 sióstr zakonnych oraz 23 braci zakonnych z Polski. Złożonymi ofiarami do puszek chcemy wspomóc polskich misjonarzy pracujących za naszą wschodnią granicą.

7. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego. Osoby, które wyraziły chęć uczestniczenia w tym zespole zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

8. W najbliższą sobotę przypada 16 dzień miesiąca grudnia, jak co miesiąc tego dnia zapraszamy na wieczorną Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Na tą Msze zapraszamy także wszystkich, którzy chcą się modlić za swoje małżeństwa i swoją rodzinę. Natomiast po zakończonej Eucharystii spotkanie przy kawie, herbacie i czymś słodkim w salce parafialnej dla małżeństw, niezależnie od stażu. Jest to okazja aby wspólnie porozmawiać o tym, co zrobić aby nasze małżeństwa były lepsze i szczęśliwsze.

9. Schola parafialna zaprasza do kawiarenki. Można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci ze scholi. Wszelkie ofiary złożone z tej okazji przeznaczone zostaną na dzialalność i rozwijanie talentów dzieci śpiewających w czasie Mszy św. Serdecznie zapraszamy.Dodał: Marek Morys, 9 grudnia 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.