1. Dziś, już po raz ostatni w adwencie Schola parafialna zaprasza do kawiarenki. Można wspólnie spędzić czas przy kawie/herbacie oraz pysznych domowych wypiekach, a także nabyć stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci ze scholi. Są one piękne własnoręcznie wykonane. Serdecznie zapraszamy.

2. Przy stoliku przy wyjściu z kościoła można odebrać opłatki na wigilijny stół. Wszelkie ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.

3. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii osób chorych, które przed świętami chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. Tylko te osoby, które nie są odwiedzane w ramach I soboty miesiąca.

4. W dzisiejszą niedzielę 17 grudnia kończymy zbieranie darów w ramach akcji Adwentowe Drzewko Dobroci. Dziękujemy wszystkim za złożone dary. Na początku przyszłego tygodnia z zebranych produktów przygotujemy paczki, które w środę i czwartek zostaną rozniesione potrzebującym.

5. Za tydzień 4 niedziela adwentu. Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy wieczornej, której nie będzie. Gdyż jak wiemy w przyszłą niedzielę wypada 24 grudnia i wieczorem w tym dniu zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycję naszych ojców, łamiąc się poświęconym opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewając kolędy i obdarowując się prezentami. Powstrzymajmy się tego wieczoru od spożywania alkoholu.

6. Wyjątkowo w tym roku odbędzie się jedna Msza św. Pasterska w Uroczystość Bożego Narodzenia. o północy, której będzie przewodniczył ks. Abp Józef Kupny – nasz metropolita. 

7. W związku z zbliżającymi się świętami od poniedziałku do środy po Mszy wieczornej, będziemy dekorować naszą świątynię w choinki i szopkę Bożonarodzeniową. Jak co roku prosimy o pomoc i zapraszamy młodzież naszej parafii, dorosłych i wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu naszego kościoła do świąt.

8. Już dziś informujemy, że tegoroczna Wizyta Duszpasterska Kapłana tzw. Kolęda rozpocznie się bezpośrednio po Nowy Roku w tradycyjnej formie. Będzie także możliwość kolędy przed południem. Jest wiele osób w podeszłym wieku w naszej parafii, osób samotnych, dla których lepszą porą na wizytę kapłana są godziny wcześniejsze. Więcej na ten temat informacji podamy po świętach.

9.Dziś po zakończonych Mszach św. odbędzie się doroczna zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Złożonymi ofiarami chcemy wspomóc polskich misjonarzy pracujących za naszą wschodnią granicą.

10. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i  Nowe Życie.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszła: + Otylia Molenda. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Dodał: Marek Morys, 16 grudnia 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.