1. Już dziś w godzinach wieczornych w gronie rodzinnym przystąpimy do wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy tradycję naszych ojców, łamiąc się poświęconym opłatkiem, składając sobie życzenia, śpiewając kolędy i obdarowując się prezentami. Powstrzymajmy się tego wieczoru od spożywania alkoholu. W zakrystii kościoła można jeszcze odebrać opłatki na wigilijny stół.

2. Wyjątkowo w tym roku odbędzie się jedna Msza św. Pasterska w Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziś o północy tegorocznej Pasterce będzie przewodniczył ks. Abp Józef Kupny – nasz metropolita. Serdecznie zapraszamy.

3. Msze św. w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Tradycyjnie nie ma Mszy porannej o godz. 7.30.

4. Naszą radość Bożego Narodzenia przedłużymy o drugi dzień świąteczny. Dzień w którym wspominamy św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy się modlić za śp. ks. Kanonika Szczepana Zielińskiego, a po tej Mszy pojedziemy do Żernik na jego grób. Tego dnia usłyszymy list Ks. Rektorów MWSD i PWT. A taca przeznaczona jest na utrzymanie wspomnianych instytucji, które utrzymują się dzięki ofiarności wszystkich diecezjan.

5. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: Gość Niedzielny i  Nowe Życie.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 23 grudnia 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.