1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Chętni małżonkowie mogą na Mszy o 12.30 odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. Dziś także przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. wieczorną na której to Mszy przedstawione zostanie duszpasterskie sprawozdanie roczne przez Ks. Proboszcza parafii, a na zakończenie tej Mszy nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za cały rok 2023 z prośbą o błogosławieństwo Boże w Nowym 2024 r. Mamy za co dziękować Bogu, za co przepraszać i o co prosić. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na tą wyjątkową Eucharystię.

2. Jutro w poniedziałek rozpoczyna się Nowy Rok 2024. W tym dniu przeżywamy Uroczystość NMP Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w każdą niedziele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

3. Od Wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską kapłana tzw. Kolędę. Dzień przed wizytą kapłana powinien pojawić się ministrant z zapytaniem czy dana rodzina życzy sobie wizyty kapłana. Jest to bardzo ważny moment dla nas duszpasterzy. Zazwyczaj w kościele to Wy słuchacie nas. Na kolędzie to my chcemy Was posłuchać. Czym żyjecie, poznać Wasze radości i smutki. Wszelkie uwagi i sugestie odnośnie naszej parafii, a przede wszystkim zanieść Wam błogosławieństwo Boże na cały Nowy Rok.

Plan kolędy na tydzień po Nowym Roku jest następujący:
Wtorek 2 stycznia od godz. 16.00 – ul. Świnoujska, Woźnicza, Pyrzycka, Słupska
Środa 3stycznia od godz. 16.00–  Kołobrzeska, Darłowska, Pucka
Czwartek 4 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska szeregówka 4-26, Hermanowska 15-53a i Hermanowska 28-38
Piątek 5 stycznia od godz. 16.00– ul. Hermanowska domki 62-92 i 59-77a i ul. Elbląska

Gdyby któraś rodzina chciała gościć kapłana w godzinach dopołudniowych to bardzo proszę zgłosić się do zakrystii kościoła. Cały plan kolędy jest wywieszony w gablotach ogłoszeniowy a także na stronie internetowej naszej parafii i na FB.

4. W najbliższą sobotę 06.01. obchodzić będziemy najstarszą Uroczystość Kościelną – Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. dokonamy poświęcenia kredy, kadzidła i wody. Zachęcamy do nabycia w tym dniu poświęconej kredy, aby oznaczyć nią drzwi do swoich mieszkań, domów. Jest to znak świadectwa, że tu mieszka rodzina chrześcijańska a jednocześnie jest to prośba, aby Bóg błogosławił tej rodzinie przez cały rok. Taca z tego dnia jest przeznaczona na misje św.

5. Przez najbliższe trzy tygodnie Msze św. w tygodniu od pn do pt odprawiane będą o godz. 7.00; 15.00.  Tradycyjnie na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy w sposób szczególny te rodziny które w tym dniu będą przeżywać Wizytę duszpasterską kapłana.

6. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca od 14.00 do 15.00 okazja do spowiedzi. Natomiast w sobotę po Mszy wieczornej zmiana tajemnic żywego różańca.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych…Dodał: Marek Morys, 30 grudnia 2023Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.