1. Witamy serdecznie w naszej parafii ks. Rafała Kowalskiego i dziękujemy za pomoc kapłańską i wygłoszone Słowo Boże.

2. W dniu dzisiejszym przypada 11 lutego – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla wszyskich chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.30.

3.Zbliża się dla nas wierzących tak ważny okres Wielkiego Postu. Który rozpocznie się w najbliższą środę, zwaną  Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40 dniowy okres pokuty i pojednania – czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Bardzo serdecznie zapraszamy w najbliższą środę na Msze św. o godz. 7.00; 10.00; 16.30 i 18.00. Na każdej Eucharystii poświęcenie i posypanie głów popiołem. Popiół jest symbolem tego, że wszystko co materialne i doczesne przemija. W tym dniu wszystkich wiernych którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast wiernych w wieku od 18 do 60 roku życia dodatkowo ograniczenie do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich. Przypominamy, że w całym okresie Wielkiego Postu nie można uczestniczyć w wszelkiego rodzaju zabawach. Okres Wielkiego Postu to najlepszy czas na szczególną pokutę, jałmużnę, modlitwę, postanowienia i wyrzeczenia.  Przy wyjściu z kościoła wystawione są skarbonki wielkopostne tzw Jałmużna Wielkopostna. Zachęcamy do tych praktyk religijnych, aby podjąć na nowo drogę nawrócenia. Każdy z nas tego zapewne potrzebuję. Rekolekcje wielkopostne zaplanowane są na V Niedzielę Wielkiego Postu i poprowadzi je Ks. Dariusz Amrogowicz – Dyrektor Caritasu Wrocławskiego.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa:

Droga Krzyżowa w tym roku będą miały miejsce trzy drogi krzyżowe w każdy piątek: o godz. 9.00 dla seniorów,  dla dzieci o godz. 17.00, natomiast dla młodzieży i dorosłych pracujących po Mszy wieczornej o godz. 18.30 a następnie po Drodze Krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

5. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego. Osoby, które wyraziły chęć uczestniczenia w tym zespole zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. Natomiast w piątek przypada 16 dzień miesiąca, tradycyjnie w tym dniu zapraszamy na wieczorną Eucharystię w intencji naszej ukochanej ojczyzny za wstawiennictwem naszego patrona św. Andrzeja Boboli.

6. Dziś w II niedziela mięsiąca odbywa się zbiórka finansowa na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary, także te przesłane na konto parafialne. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie całej naszej parafii i budynków kościelnych. Za zrozumienie w tej kwestii jesteśmy bardzo wdzięczni.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych. 8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie Nowe Życie.Dodał: Marek Morys, 11 lutego 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.