1. W minioną środę rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w czasie którego chcemy jak najpiękniej przygotować się do Uroczystości Wielkanocnych. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 9.00, 17.00 i 18.30. Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.00 – także w tym roku kazania pasyjne będą głosić alumni naszego seminarium duchownego. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w 5 Niedzielę Wielkiego Postu a wygłosi Ks. Dariusz Amrogowicz – Dyrektor Caritas Wrocławskiego.  Już dziś prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.

2. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozprowadza skarbonki wielkopostne tzw. „Jałmużna Wielkopostna” to ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej na wsparcie drugiej osoby. Zebrane w skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Caritas na zaspokojenie potrzeb seniorów. Kto chce: dzieci, młodzież czy osoby dorosłe, może zabrać ze sobą taką skarbonkę i przez okres Wielkiego Postu rezygnując z przyjemności odkładać do skarbonki pieniążki, a następnie przynieść tutaj do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, jako dar miłosierdzia dla potrzebujących. Skarbonki są wystawione przy wyjściu z kościoła. Natomiast caritas parafialna informuje, że od niedzieli za tydzień będzie rozprowadzać świece – paschaliki na świąteczny stół w cenie 20 zł.

3. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w naszym kościele, będzie miała miejsce Modlitwa kanonami w duchu Taize. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie młodzież naszej parafii.

4. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę Ad gentes- niedziele misyjną. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc polskim misjonarzom.

5. Jako parafia Zachęcamy panów do wyjazdu na Ekstremalny Weekend Charakteru. Zachęcamy zwłaszcza młodszych mężczyzn do zainteresowania się. Więcej informacji na stronie 4muszkieter.pl Jeżeli ktoś chce dołączyć do ekipy, która jedzie z naszej parafii, nazwa zespołu do podania na tej stronie w formularzu to „Wrocław Kuźniki”.

6. Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy was drodzy parafianie o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka na ofiary wystawiona jest przy bocznym ołtarzu.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszli: + Stefan Cyndecki + Krystyna Zdanewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…



Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.