1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną – Ad gentes. Dziś modlimy się za misję święte i o nowe powołania misyjne. Dzisiejszy dzień jest sposobnością, by wesprzeć modlitewnie i finansowo blisko 1800 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata, składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. W piątek będziemy przeżywać I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz.17.00. Sobota to I sobota miesiąca, w godzinach rannych odwiedzimy drogich chorych, udzielając sakramentów św., różaniec fatimski o 17.45, a po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszam w piątki wielkiego postu o godz. 9.00, 17.00 i 18.30. Natomiast na nabożeństwa Gorzkich żali zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00. Postanówmy sobie, aby choć raz w tym wielkim poście uczestniczyć w tych pięknych nabożeństwach.

4. Jako parafia wraz z Biurem Podróży Arko Travel chcemy zorganizować Pielgrzymkę na podkarpacie. W planie pielgrzymki: Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, Komańcza – miejsce internowania bł. Kard. Wyszyńskiego, Kalwaria Pacławska, Dębowiec i tzw. Polskie La Salette, a także nawiedzenie grobu Ks. Prałata Bolesława Szczęcha. Termin 24-26.05.2024. Koszt 900 zł. W cenie przejazd autobusem, dwa noclegi, 2 śniadania i obiadokolacje i obiad na powrocie. Zapisy w zakrystii kościoła.

5. Caritas parafialna rozprowadza świece – paschaliki na świąteczny stół w cenie 20 zł. Ofiary przeznaczone są na działania podejmowane przez Carisa wrocławską i naszą parafialną.

6. Tradycyjnie w Wielkim Poście prosimy was drodzy parafianie o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka na ofiary wystawiona jest przy bocznym ołtarzu.

7. Od dzisiejszej niedzieli – na prośbę wielu parafian – został zamontowany w naszym kościele ofiaromat. Urządzenie do składania ofiar w formie bezgotówkowej. Jest to bardzo proste w obsłudze urządzenie. Są wyszczególnione cele ofiar: na kościół, na Caritas Parafialną czy ofiary za prasę katolicką, a wszystko w formie dotykowej.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 24 lutego 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.