1. W imię Boże rozpoczęliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Dariusz AMROGOWICZ – Dyrektor Caritasu w naszej archidiecezji, życzymy dobrego pobytu w naszej parafii, owocnego głoszenia Słowa Bożego. Od początku wielkiego postu modliliśmy się za Księdza i w intencji rekolekcji, aby ten czas, który dał nam Pan Bóg, był czasem błogosławionym dla nas wszystkich.

2. Na Msze św. z nauką rekolekcyjną zapraszamy od poniedziałku do wtorku włącznie o godz. 9.00 dla wszystkich; 16.30 ze szczególnym udziałem dzieci i 18.00 dla wszystkich. Dodatkowo jutro w poniedziałek konferencja dla młodzieży o godz. 19.00. Obecność kandydatów do bierzmowania obowiązkowa. W ostatnim dniu rekolekcji we wtorek spowiedź rekolekcyjna od godz. 8. 00 do 9.00 i od 16.30 do 18.00.  Tradycyjnie, ofiary złożone na tace w ostatnim dniu rekolekcji są przeznaczone jako wynagrodzenie dla ojca rekolekcjonisty, za trud głoszenia Słowa Bożego.

3. Witamy w naszej parafii także Ks. diakona Grzegorza Łuczyszyna, który rozpoczął w naszej parafii praktykę diakońską przygotowującą bezpośrednio do przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy dobrego pobytu w naszej parafii. Witamy także alumnów wrocławskiego seminarium, którzy w dniu dzisiejszym rozprowadzają seminaryjne czasopismo VOS NOSTRA.

4. Dziś jak w każdą niedzielę wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali na godz. 17.00. Na nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątki o godz. 9.00, 17.00 i 18.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.30 odbędzie w plenerze. Wyruszymy z naszej świątyni i przejdziemy ulicami naszego osiedla, aby także dać świadectwo naszej wierze w Chrystusa cierpiącego.

5. W najbliższy czwartek odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego. Osoby, które wyraziły chęć uczestniczenia w tym zespole zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19.00. Obecność obowiązkowa. 

5. w sobotę o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich lektorów i ceremoniarzy na warsztaty z jakości czytania i rozumienia czytanego słowa.

6. Także w sobotę o godz. 10.30 Rada Osiedla zaprasza seniorów i osoby samotne do siedziby Rady Osiedla, ul. Sarbinowska 21 na wielkanocne śniadanie.

6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, która to niedziela rozpocznie Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a dodatkowo na Mszy św. o godz. 11.00 procesja z palmami wokół kościoła na pamiątkę Uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy o 11.00 obędzie się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę zrobioną własnymi rękami, nie zakupioną. Do konkursu szczególnie zachęcamy dzieci wraz z rodzicami.

7. Za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się koncert naszego Kuźnickiego chóru. W wykonaniu Pieśni Pasyjne. Serdecznie zapraszamy.

8. W Wielkim Poście prosimy was drodzy parafianie o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Skarbonka na ofiary wystawiona jest przy bocznym ołtarzu.

9. Dziś obchodzona jest w naszym mieście niedziela hospicyjna. Wolontariusze kwestują pod kościołem w celu wsparcia wrocławskich hospicjów. Jako parafia prosimy wspomóc to dzieło.

10.Pielgrzymka autokarowa na podkarpacie została odwołana. Tylko kilkanaście osób wyraziło chęć pielgrzymowania.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych. We wtorek swój patronalny dzień obchodzi nasz Ks. Abp Józef Kupny – prosimy o modlitwę w intencji dostojnego solenizanta.Dodał: Marek Morys, 16 marca 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.