CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ. PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ. ALLELUJA.

1. Kochani Parafianie, Szanowni Goście, przyjmijcie od nas, Waszych duszpasterzy najserdeczniejsze Życzenia Wielkanocne.

Życzymy Wam, aby Chrystus Zmartwychwstały napełnił Wasze serca żywą wiarą w nasze przyszłe Zmartwychwstanie. Chrystus swoim Zmartwychwstaniem rozproszył ciemności śmierci i grzechu. Dziś również żyjemy w czasach ciemności, niepewności widząc to co się dzieje wokół nas. Wierząc w Niego, Świętując tę Wielką Noc, bądźmy pewni, że On rozświetli mroki naszego życia, mroki niepewności, lęku, wszelkich obaw. Otwórzmy nasze serca na Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech jego osoba będzie centrum naszego życia. Życzymy obfitości łask Bożych, przede wszystkim zdrowia i pomyślności w życiu rodzinnym i zawodowym.

2. Pragnę Wam Drodzy parafianie, jako proboszcz, w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście, że tworzymy wspólnotę parafialną p.w. św. Andrzeja Boboli, dziękuję, że troszczycie się o utrzymanie naszej parafii i pięknego Kościoła przez cały rok. Dziękujemy za wszelkie ofiary przesłane na konto parafialne czy przekazane osobiście z racji II niedzieli miesiąca, czy te złożone na tace. Niech Dobry Bóg Wam stokrotnie to dobro wynagrodzi.

3. Dzisiejsza uroczystość to najlepsza okazja, aby podziękować wszystkim którzy szczególnie angażują się w życie parafii. Dziękujemy Panu Tadeuszowi – Panu kościelnemu za ofiarną, wieloletnią i oddaną służbę w kościele. Życzymy dużo zdrowia. Dziękuję naszym organistom: Panom Piotrowi i Michałowi za pracę w naszym kościele. Dziękuję wszystkim wspólnotą parafialnym: Wspólnocie Żywego Różańca i główną zelatorką Panią Małgosią, za troskę o piękno świątyni, za przygotowanie bukietów kwiatowych.. Dziękuję Ewangelizacyjnej wspólnocie „Źródło”, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, Caritas Parafialnemu, Wspólnocie modlących się na różańcu za dzieci. Szczególnie dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza i Ojcom Ministrantom za odpowiedzialność, dyspozycyjność i za wzorowe przygotowanie liturgiczne Triduum Paschalnego. Dziękuje scholi muzycznej za prowadzenie śpiewów w czasie Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Bożego Grobu. Dziękuję Ks. Bartoszowi naszemu wikariuszowi za posługę wikariusza w naszej parafii.

4. W niedzielę Wielkanocną Msze św.  o godz. 9.30; 11.00; 12.30  i wieczorna Msza o godz. 18.00.

5. W drugim dniu Świątecznym – w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w niedzielę. Tradycyjnie w tym dniu usłyszymy list Księży Rektorów PWT i Seminarium Duchownego.

6.  Na pierwszą próbę dzieci I komunijnych zapraszam w najbliższy wtorek  02.04 o godz. 17.00. Obecność dzieci wraz z rodzicami obowiązkowa.

7. Za tydzień w Niedzielę Białą, będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Osoby, które podjęły się jałmużny wielkopostnej, mogą w tym dniu złożyć swój dar przed ołtarzem miłosiernego Pana Jezusa jako dar miłosierdzia dla najuboższych.

8. Dzisiejsza Uroczystość kończy się procesją rezurekcyjną na cześć Chrystusa Zmartwychwstałego, dlatego uklęknijmy i wystawienie Najświętszego Sakramentu i pójdźmy w uroczystej procesji głosząc że Jezus Żyje, Zmartwychwstał i jest obecny pośród nas.Dodał: Marek Morys, 30 marca 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.