1. Dziękujemy Ks. Rafałowi Kowalskiemu za posługę kapłańską w naszej parafii i głoszone dziś Słowo Boże.

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, która ma nas uwrażliwić na potrzebę sięgania i czytania Pisma św. nie tylko w kościele, ale także w naszych domach rodzinnych. Zachęcamy Was, Drodzy parafianie aby często, rodzinnie czytać, rozmyślać, medytować Słowo Boże zawarte w Piśmie św. Przypominamy, że wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma św., mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Wszystkich, którzy mają pragnienie wgłębiać się w lekturę Pisma św. zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w naszej parafii. Spotkania te odbywają się co tydzień we wtorek o godz. 18.45 w salce parafialnej.

3. Parafia organizuje kolejny KURS ALPHA. Często w rozmowach prywatnych słychać, że czuje się dystans i anonimowość w Kościele. Ten kurs to okazja, żeby to trochę zmienić w naszej parafii. Porozmawiać ze sobą o tematach innych niż pogoda, polityka . Odświeżyć, może ożywić swoją wiarę. Kurs ten odbywa się w poniedziałki o godz. 19.00 w siedzibie Rady Osiedla. Więcej informacji na plakatach i stronie naszej parafii.

4. We wtorek przypada 16 dzień miesiąca, wieczorna Msza św. odbędzie się  w int. naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Będziemy się modlili w int. dzieci nienarodzonych.

5. Zapraszamy kobiety na diecezjalny dzień skupienia pt. 'Szczęśliwa, która uwierzyła’, który to dzień odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia w kościele NMP na Piasku, w godz. 10-18, szczegóły na stronie internetowej archidiecezji.

6. Ks. Bartosz, nasz wikariusz obchodzi za tydzień dzień swoich imienin. Msza św. w int. Ks. solenizanta za tydzień w niedzielę o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.

7. Już dziś informujemy że w dniu 5 maja o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. i w tym samym dniu ale o godz. 12.30 uroczystość Rocznicy I Komunii św. Z tego względu dzieci rocznicowe z klas IV zapraszam w najbliższy wtorek na godz. 17.00 na pierwszą próbę do tej uroczystości, natomiast dzieci komunijne z klas III w czwartek na na kolejną próbę na godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

8. Dziś II niedziela miesiąca – niedziela finansowego wsparcia naszej parafii, z ofiar złożonych przy stoliku, przesłanych na konto czy ofiarowanych w ofiaromacie chcemy opłacić ubezpieczenie kościoła i domu parafialnego za cały rok w kwocie ponad 6,5 tys zł. Za ofiarność i zrozumienie jesteśmy stokrotnie wdzięczni.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela i miesięcznik Nowe Życie.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.