1.Dziś kończy się praktyka duszpasterska dk. Grzegorza w naszej parafii. W imieniu nas kapłanów i wszystkich parafian pragniemy bardzo serdecznie podziękować ks. diakonowi za pobyt w naszej parafii. Za angażowanie się w liturgie, głoszone kazania, prowadzenie nabożeństw i prace w kancelarii parafialnej. Ks. diakon za 3 tygodnie przyjmie święcenia kapłańskie, już dziś zapraszamy księdza na Mszę św. prymicyjną w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00.

2. W dniu dzisiejszym dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. Otoczmy naszą modlitewną troską te dzieci, aby poprzez przyjęcie tego sakramentu jeszcze bardziej pokochały Pana Jezusa. A rodziców tych dzieci prosimy słowami Jezusa: „nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie” – powiedział nasz Pan na kartach ewangelii. Od poniedziałku do piątku będzie trwał Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maryjny – maj, tym samym zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą miały miejsce w naszym kościele przez cały miesiąc, codziennie o godz. 17.30.

4. Od poniedziałku do środy włącznie przypadają dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek i środę po Mszy wieczornej udamy się pod krzyż misyjny przy naszym kościele i będziemy sprawować modlitwy błagalne o dobrą pogodę i urodzajne plony.

5. W najbliższy wtorek rozpoczynamy nowennę do św. Andrzeja Boboli. Uroczysta Msza odpustowa będzie miała miejsce 16 maja w czwartek za tydzień o godz. 18.00, Mszy będzie przewodniczy znany wrocławski kapłan Ks. Aleksander Radecki.

6. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

poniedziałek – św. Apostołów Filipa i Jakuba

środa – Uroczystość św. Stanisława bpa i m. – Głównego Patrona Polski

7. Za tydzień druga niedziela miesiąca maja, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii.  Jako parafia przygotowujemy się do wymiany drzwi wejściowych.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka: tygodniki Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.