1. Witamy w naszej parafii Ks. Rafała Kowalskiego i dziękujemy za pomoc kapłańską i wygłoszone dziś Słowo Boże.

2. W poniedziałek – 13 maja – zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku, które będzie miało miejsce po Mszy wieczornej. Z figurką Matki Bożej wyjdziemy na ulice naszego osiedla, taką samą trasą jak miała miejsce Droga Krzyżowa, modląc się na różańcu w intencji pokoju na Ukrainie.

3. Już w czwartek 16 maja, będziemy obchodzić dzień Odpustu ku czci św. Andrzeja Boboli – patrona naszej parafii, kościoła i patrona Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i uroczysta Msza św. o godz. 18.00 której będzie przewodniczył Ks. dr Aleksander Radecki – znany wrocławski kapłan. Bardzo serdecznie zapraszamy, aby pomimo dnia w tygodniu, uczestniczyć w tym ważnym dniu we Mszy św. i wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Prosimy także o uczestnictwo w Mszy wieczornej dzieci I Komunijnych w strojach liturgicznych. Przy okazji dziękujemy rodzicom tych dzieci za dar ołtarza – dwa bardzo dobre mikrofony do kościoła.

4. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie przez cały miesiąc maj o godz. 17.30. Dodatkowo w czasie nabożeństwa modlimy się nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha św., która to uroczystość będzie miała miejsce za tydzień w niedzielę.

5. W nocy z soboty na niedzielę będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha św. Jeśli ktoś pragnie zapewnić że będzie adorował w nocy o konkretnej godzinie Pana Jezusa proszę się wpisać na listę w celu zapewnienia bezpieczeństwa wobec największej świętości jaki jest Hostia w monstrancji. Lista jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

6. Ponawiamy zaproszenie naszego Ks. Abpa Józefa Kupnego aby wziąć udział w Mszy św. na rozpoczęcie II Synodu Wrocławskiego. W niedzielę za tydzień o godz. 14.00 w kościele NMP na Piasku modlitwa wraz z katechezą, następnie przejście do katedry i o 15.00 Uroczysta Eucharystia.

7. Dziś druga niedziela miesiąca maja, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Jako parafia przygotowujemy się do wymiany drzwi wejściowych. Natomiast za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. W miarę możliwości prosimy wspomóc dzieło upiększenia ołtarzy.

8. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

10. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: + Marek Gorczyński + Cecylia Ratajczak + Stanisław Tomaszczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.