1. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 7.30, 10.00 tj. główna Msza z uroczystą procesją, której będzie przewodniczył Ks. Grzegorz – nowo wyświęcony kapłan, który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską. Następne Msze św. o godz. 12.30 i 18.00. W związku z procesją eucharystyczną prosimy o zaangażowanie się w budowanie ołtarzy na Boże Ciało. Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skarbonka z przeznaczeniem na kwiaty do czterech ołtarzy – w miarę możliwości prosimy o wsparcie finansowe. Zachęcamy dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji – chciejmy utrzymać tę piękną polską tradycję. Prosimy osoby mające ogródki kwiatowe o wsparcie dzieci kwiatami do sypania na procesję. W strojach liturgicznych prosimy aby uczestniczyły w tej Mszy dzieci I Komunijne. Boże Ciało ma być świętem Eucharystii, chcemy w ten sposób podziękować Bogu za to, iż pozostał z nami w tym sakramencie, chcemy także dać świadectwo, iż wierzymy w boską obecność Pana Jezusa w Przenajświętszej hostii. Takim widocznym świadectwem są symbole eucharystyczne i święte obrazy wywieszone w oknach naszych domów i mieszkań.

2. Dobiega końca miesiąc maryjny i nabożeństwa majowe, od soboty rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W związku z tym że w naszym kościele odbywa się całodzienna adoracja to nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane o 17.45 a w niedzielę na zakończenie Mszy wieczornej.

3. W najbliższą sobotę przeżywamy I sobotę miesiąca w godzinach rannych Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych, natomiast ks. Bartosz swoich chorych odwiedzi za tydzień w sobotę; o 17.15 różaniec fatimski a po Mszy wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

Środa – św. Urszuli Ledóchowskiej
Piątek – Nawiedzenie NMP
Sobota – św. Justyna

5. Zbliża się dzień dziecka. Taki wyjątkowy dzień będzie miał miejsce także w naszej parafii. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 na placu przykościelnym zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną zabawę z wieloma atrakcjami, konkursami i nagrodami.

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odszedł:
+ Mieczysław Strzelec. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…Dodał: Marek Morys, 26 maja 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.