1. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w budowanie czterech ołtarzy. Dziękujemy za podjęcie odpowiedzialności, za Waszą dyspozycyjność. Dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki, LSO za przygotowanie asysty, Panom niosącym baldachim i sztandary i dziękujemy za ofiary na kwiaty. Do czwartku włącznie odbywa się po Mszy wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła z racji trwającej oktawy Bożego Ciała i na zakończenie oktawy w najbliższy czwartek dokonamy poświęcenia wianków.

2. W dniu dzisiejszym odbędzie się w naszej parafii dzień dziecka. Po Mszy św. o godz. 11.00 na placu przykościelnym zapraszamy wszystkie dzieci na wspólną zabawę z wieloma atrakcjami, konkursami i nagrodami.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca czerwca – przed Mszy św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek miesiąca okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
Poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy
Środa – św. Bonifacego
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

5. Za tydzień II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Kolejna zbiórka przeznaczona jest na gromadzenie środków finansowych na wymianę drzwi wejściowych do kościoła. Za zrozumienie w tej kwestii składamy serdeczne: Bóg zapłać.

6. Dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Tradycyjnie w tym dniu możemy złożyć ofiarę do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Puszka wystawiona jest na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej po wieczną nagrodę w niebie odeszła: + Anna Szlachetka – Burakiewicz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Dodał: Marek Morys, 2 czerwca 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.