1. Witamy w naszej parafii Ks. Rafała Kowalskiego i dziękujemy za pomoc kapłańską i wygłoszone dziś Słowo Boże.

2. W najbliższy czwartek przypada 13 czerwca, a więc po Mszy św. będzie miało miejsce nabożeństwo fatimskie z procesja figurki Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

3. Także na czwartek zapraszamy Radę Duszpasterską przy naszej parafii.Tematem spotkania będzie podsumowanie kończącego się roku duszpasterskiego. Rada duszpasterska to przedstawiciele wszystkich grup parafialnych, Panie katechetki a także wszystkie osoby, którym zależy na poziomie duszpasterstwa naszej parafii. Spotkanie to odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w salce na parafialnej. Osoby, które chcą się zaangażować w prace synodalne w naszej parafii, również zapraszamy na to spotkanie.

4. Natomiast w sobotę o godz. 15.00 w naszym kościele będzie miała miejsce uroczysta Msza św. dla scholi i LSO na zakończenie roku formacyjnego. Ministranci w czasie tej Mszy otrzymają promocję na wyższy stopień w Służbie Liturgicznej. Po Mszy agapa w ogrodzie parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy scholę, LSO i rodziców tych dzieci i młodzieży.

5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Antoniemu, Panu Władysławowi, Panu Mieczysławowi i Panu Kościelnemu za ogrom pracy włożony w dniu wczorajszym, mianowicie wyczyszczenie wierzy kościelnej, zniesienie z tej wieży ponad sto wiader ziemi, którą wiatr nawiał przez wiele lat, a także wykorzenienie wielu drzew i gałęzi, które wyrosły z tej ziemi. Jeszcze raz dziękujemy za pracę, poświęcony czas i odpowiedzialność za nasz kościół.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek – św. Barnaby, Ap.

Czwartek – św. Antoniego z Padwy

Piątek – bł. Michała Kozala

5. Dziś II niedziela miesiąca, niedziela finansowego wsparcia naszej parafii. Zbiórka przeznaczona jest na gromadzenie środków finansowych na wymianę drzwi wejściowych do kościoła. Za zrozumienie w tej kwestii składamy serdeczne: Bóg zapłać.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 9 czerwca 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.