1. Witamy w naszej parafii Ks. diakona Eryka i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.

2.Miło nam poinformować, iż w dniu wczorajszym nasz parafianin, Pan Daniel Kucner otrzymał z rąk Ks. Abpa Józefa Kupnego promocję na Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Jak sama nazwa brzmi nadzwyczajny tzn., że w wyjątkowych sytuacjach Pan Daniel tak jak Panem Bartłomiej, będzie udzielał Komunię Świętą w naszej świątyni, a także zanosił Ciało Pańskie do chorych. Gratulujemy i życzymy, aby ta posługa prowadziła Pana Daniela do pogłębienia osobistej pobożności eucharystycznej oraz ofiarnej miłości wobec bliźnich, zwłaszcza chorych i osób w podeszłym wieku.

Tym samym zwracamy się z prośbą a zarazem propozycją. Jeśli drodzy znacie chorych, którzy z przyczyn zdrowotnych nie przychodzą do kościoła, a pragną przyjmować Komunie św. co niedzielę, warto im przekazać tę informację o szafarzach Komunii św., którzy służą swoimi  uprawnieniami i ofiarnością aby regularnie zanosić Ciało Pańskie chorym do ich domu. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii kościoła.

3. W dniu wczorajszym także z rąk naszego Ks. Abp promocję na  na lektora otrzymał nasz ministrant Antoni. Gratulujemy tak zaszczytnej funkcji w LSO.

4. Dobiega końca rok szkolny 2023/24. W związku z tym zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, młodzież a także nauczycieli w najbliższy piątek na uroczystą Mszę św. o godz. 8.00. Wspólnie razem podziękujemy Bogu za czas nauki i będziemy prosili o bezpieczne wakacje.

5. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – św. Brata Alberta

Piątek – św. Alojzego Gonzagi

6. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. Do nabycia w zakrystii kościoła kalendarze ścienne rozprowadzane przez Gościa Niedzielnego na 2025 r. w cenie 15 zł.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.Dodał: Marek Morys, 17 czerwca 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.