1. Rozpoczęły się wakacje, życzymy dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym: radosnych, bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie dla każdego z nas czasem wypoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie codziennej, czy lekturze ciekawej, religijnej książki.

2. Kancelaria parafialna na czas wakacji czynna jest po każdej Mszy wieczornej. Natomiast wakacyjna zmiana odprawiania Mszy św. niedzielnych nastąpi dopiero w miesiącu lipcu i sierpniu.

3. W kalendarzy liturgicznym tego tygodnia wspominamy:

  • Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Głównego patrona naszej Archidiecezji
  • Piątek – św. Ireneusza, bpa i m.
  • Uroczystość św. Piotra i Pawła, App.

4. W związku z Uroczystością Apostołów Piotra i Pawła, za tydzień w kościele zostanie przeprowadzona coroczna zbiórka do puszek na tzw. świętopietrze czyli ofiary przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną papieża Franciszka. Za złożone datki składamy Bóg zapłać.

5. Ks. Bartosz swoich chorych z posługą kapłańską odwiedzi w najbliższą sobotę w godzinach rannych. Prosimy poinformować chorych.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych.

7. Do nabycia jak co tydzień prasa katolicka. Zapraszamy do lektury. Do nabycia w zakrystii kościoła kalendarze maryjne na 2024 r. w cenie 15 zł.Dodał: Marek Morys, 23 czerwca 2024Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.